co na ścianę

tablica pomalowana farbą tablicową
4/26

Jak wykorzystać farbę tablicową? Gdzie sprawdzi się farba tablicowa?

Niestety wadą pisania kredą po ścianie jest to, że kruszy się i jej resztki mogą leżeć na podłodze. Tabliczka do notatek Jeśli ściana to za dużo – można wykonać tablicę, na której będzie się notowało…. Ściany pomalowane tablicówką pojawiają się więc w kuchniach, przedpokojach, domowych gabinetach i pokojach dziecięcych. Farbę można położyć na całą ścianę, połowę, fragment. U dzieci można wymalować w ten sposób domy, góry i inne kształty….dekorator o ,

Read More

woda na szybie
5/26

Wilgoć w domu – jak sprawdzić wilgotność powietrza w domu, jak pozbyć się wilgoci?

Wilgotność ścian, stropów i podłóg pomaga sprawdzić miernik oporowy. Przyczyny pojawiania się wilgoci Aby wiedzieć, jak pozbyć się wilgoci, należy sprawdzić, co jest jej przyczyną…. Zdarza się, że na ścianach pojawiają się mokre plamy, tapety się odklejają, a farba łuszczy. To znak, że wkrótce może się pojawić pleść i grzyb. Trzeba więc zacząć działać. Jaka jest optymalna wilgotność powietrza w domu?…dekorator o ,

Read More

pokój urządzony na biało
7/26

Tapety i fototapety – czy są nadal modne? Jak wybrać fototapetę do salonu?

Dobrym rozwiązaniem może okazać się także umieszczenie na ścianie rodzinnej fotografii, która będzie przypominała bliskich. Oczywiście fototapety nie trzeba umieszczać na całej ścianie, tylko na jej fragmencie, który ma najbardziej przykuwać uwagę…. Wymiary fototapety mogą być dowolne, w zależności od wielkości fragmentu ściany na której ma się znaleźć. Sprzedawana jest ona w kawałkach, które łączy się dopiero podczas tapetowania….

Read More

Wykopy
8/26

Jak dobrać rodzaj szalunku do zabezpieczenia wykopów?

Sposoby zabezpieczania ścian wykopów Istotne jest, jakiego rodzaju materiału do zabezpieczania ścian wykopów się stosuje. Z jednej strony muszą być sztywne oraz szczelne, z drugiej natomiast łatwo w montażu oraz w rozbiórce…. Są one uzależnione m.in. od szerokości, długości oraz głębokości wykopu, a także od nachylenia ścian bocznych….

Read More

Wnętrze z kamieniem dekoracyjnym
9/26

W jakich pomieszczeniach sprawdzi się kamień dekoracyjny?

W małych pomieszczeniach należy stosować tylko pewne fragmenty z kamienia dekoracyjnego, natomiast aby ozdobić nim ścianę lub ściany potrzeba większej przestrzeni…. Warto tu zastanowić się nad umieszczeniem go na ścianie gdzie jest telewizor. Często też ten element ozdobny stosowany jest w przedpokoju – tu można postawić na detal z kamienia dekoracyjnego lub całą ścianę….

Read More

Jasna sypialnia
10/26

Jakie kolory do sypialni? Jakie kolory sprawdzą się w sypialni?

Dlatego warto zadbać o odpowiednią kolorystykę ścian, mebli i dodatków. Jaki kolor wybrać się sypialni?… Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie na jednej ze ścian tapety z bogatymi ornamentami lub położenie lamperii na 1/3 wysokości ścian. Aby nieco przełamać tę monotonię, można wprowadzić dodatki w odcieniu różowym, fuksjowym lub turkusowym….

Read More

1 2 3