5 najciekawszych zegarów na ścianę do domu

11/110
okragły zegar ścienny

Zegary stanowią praktyczne uzupełnienie wystroju wnętrz, jednak nie muszą być przy tym wcale nudne i nieciekawe. Pod względem designu mogą wręcz stanowić bardzo istotny element aranżacyjny, a wybór pod tym względem do małych nie należy. Oto 5 najciekawszych zegarów na ścianę, które mogą sprawdzić się w domu.

  1. Nowoczesny zegar ścienny
  2. Stylowy zegar ścienny o nietypowym wyglądzie
  3. Retro zegary ścienne
  4. Orientalny zegar ścienny
  5. Klasyczny zegar ścienny

Jak wybrać zegar na ścianę?

Wybierając zegar na ścianę, niezależnie od tego, jakie ma być to pomieszczenie, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę styl, w jakim jest ono urządzone. Zegar ścienny powinien stanowić uzupełnienie aranżacyjne i być integralną częścią całego otoczenia. Na rynku znaleźć można wiele, często niezwykle dekoracyjnych modeli, które zachwycą swoim, nierzadko wyjątkowym, wyglądem.

1. Nowoczesny zegar ścienny

Pod tym pojęciem może kryć się wiele, ale najczęściej mamy tutaj do czynienia z zegarami o dość dużych rozmiarach, które stawiają na absolutny minimalizm. Na przykład zamiast zwykłej bryły są to najczęściej osobno umieszczone cyfry i wskazówki bezpośrednio na ścianie. Innym pomysłem mogą być proste cyferblaty ze wskazówkami, ale bez cyfr. Zazwyczaj są to zegary wykonane z tworzyw sztucznych i metalu.

2. Stylowy zegar ścienny o nietypowym wyglądzie

Chodzi tutaj przede wszystkim o zegary, które mają klasyczny cyferblat i wskazówki, ale ich wygląd nie jest typowy. Na przykład wychodzą z niego promienie, które dodatkowo mogą być ozdabiane np. kryształami, kwiatami i innymi zdobieniami.

3. Retro zegary ścienne

To wybór dla osób lubiących klasykę, ale w bardziej nietypowym wydaniu. Tego typu zegary najczęściej są sporych rozmiarów, wykonane są z metalu, ale mają klasyczne wskazówki i cyfry rzymskie oznaczające godziny. Jest dobrze widoczny na ścianie i z pewnością przykuje wzrok każdego.

4. Orientalny zegar ścienny

Ciekawym pomysłem są także zegary o bardziej orientalnym wyglądzie, posiadające drewniany cyferblat i wskazówki, ale jednocześnie dodatkowe nietypowe zdobienia na przykład w postaci malunku czy rzeźb. Znajdzie się także zegary, które otoczone są bawełnianymi frędzlami, dzięki czemu wydają się bardziej swojskie.

5. Klasyczny zegar ścienny

W pogoni za wyjątkowością wciąż dużą popularnością cieszy się stara dobra klasyka, która jednak wcale nie musi być nijaka. Połączenie metalu i drewna, z pasującym do wnętrza wzornictwem i kolorystyką, stanowią idealne uzupełnienie i czasem nie trzeba nic więcej dodawać. Wówczas to praktyczność przeważa nad dekoracyjnością i to też będzie ważne.

To, jaki zegar do salonu, kuchni czy sypialni wybrać to tak naprawdę nasz własny indywidualny wybór. Warto rozejrzeć się co mają do zaoferowania producenci i zdecydować się na to, co po prostu będzie nam najbardziej pasować. Ciekawych wizualnie zegarów nie brakuje i pewnie każdy z nas widział choć raz taki, który mógł nas zadziwić.

napisz komentarz...

Name

Email