Jaki zegar do pokoju dziecka wybrać?

4/104
kolorowy okragły ścienny zegar

Wybór zegara do pokoju dziecka może nie być wcale takim prostym zadaniem, jakby się wydawało. Wbrew pozorom, dostępnych wzorów jest naprawdę dużo i mogą one być ciekawym uzupełnieniem wyposażenia. Jak wybrać zegar do pokoju dziecka i na co zwrócić uwagę?

Jak wybrać zegar ścienny do pokoju dziecka?

Podobnie jak w przypadku innych pomieszczeń, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na wystrój wnętrza, by zegar stanowił jego uzupełnienie. W następnej kolejności dobrze jest też wziąć pod uwagę upodobania dziecka, czyli to, co mu się podoba. Na rynku nie brakuje zegarów dziecięcych, które swoim wyglądem mogą zainteresować, warto to więc przemyśleć. Oprócz klasycznych rozwiązań do wyboru mamy też wiele innych, mniej typowych.

Zegary ścienne dla dzieci z postaciami z bajek

Najbardziej klasyczne i najprostsze rozwiązanie, to zakup zwykłego okrągłego zegara ściennego do pokoju dziecka, który na swoim cyferblacie ma umiejscowione różne kolorowe nadruki na przykład z ulubionych bajek. Nikogo nie zdziwi zegar z Elsą z Krainy lodu czy z postaciami uroczych psiaków z Psiego patrolu. Dla starszych dzieci mogą być to ulubione postaci z seriali i filmów aktorskich.

Zegary o nietypowym kształcie do pokoju dziecięcego

Ciekawą opcją, która odbiega od klasyki, jest wybór zegara, który swoją budową przypomina jakieś zwierzę lub ulubioną postać. Nie brakuje zegarów wyglądających jak sowy, psy czy koty. Można też znaleźć zegary ścienne do pokoju dziecka przypominające planety czy gwiazdy, co szczególnie może spodobać się nieco starszym pociechom.

Zegary edukacyjne do pokoju dziecka

Można też znaleźć na rynku całkiem sporą grupę zegarów edukacyjnych dla dzieci, zarówno ściennych, jak i stojących. Zaliczają się do tego między innymi zegary, które na swoim blacie mają umieszczone dodatkowe informacje — cyfry i opisy, dzięki czemu idealnie sprawdzają się przy nauce odczytywania czasu, a także poznawaniu cyfr i liczb i kolorów. Dzieci, zwłaszcza te młodsze będą mogły poprzez atrakcyjny wygląd i zabawę wiele się nauczyć.

Zegary ścienne dla chłopców i dla dziewczynek

Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki mogą wybrać dla siebie zegar, który będzie im najbardziej odpowiadał. Na przykład jeżeli chłopak interesuje się piłką nożną, zegar przypominający piłkę doskonale się sprawdzi. Z kolei dziewczynce interesującej się roślinami można bardzo przypaść do gustu różowy zegar ozdobiony kwiatami. Wybór jest naprawdę ogromny, więc warto przy okazji zapytać pociechę co może się jej spodobać.

Zegary dziecięce mogą przybierać najróżniejsze, często bardzo nietypowe kształty i to w sumie w tym jest ich cały urok. Na jaki zegar do pokoju dziecka wy się zdecydowaliście? Postawiliście na klasykę czy jednak na coś mniej typowego?

napisz komentarz...

Name

Email