Co na ścianę w pokoju dziecka?

55/104
pokój dziecięcy

Urządzenie pokoju dziecka jest wyzwaniem. Musi być to pomieszczenie bezpieczne, funkcjonalne, ale i po prostu ładne, by pociecha je lubiła. Pokój dziecięcy musi być przytulny, ale i nie może to być po prostu sypialnia. Należy wnieść do pomieszczenia elementy, które podkreślą, że jest to miejsce dziecka. Jakie? Podpowiadamy, co wybrać na ścianę w pokoju dziecięcym.

Obrazki dla dzieci

Gdy chcemy udekorować pomieszczenie, w pierwszej chwili myślimy o tekstyliach i obrazach. Te w wersji dla dzieci są z reguły bardzo kolorowe. Dzięki temu nawet w monochromatycznych wnętrzach, np. charakterystycznych dla stylu skandynawskiego, pojawiają się plamy koloru. Co mogą przedstawiać? Najczęściej postacie z bajek i filmów animowanych, a także zwierzęta.

W pokojach niemowlęcych najlepiej sprawdzają się obrazki pastelowe. U starszych dzieciaków warto eksperymentować z kolorem. Najlepiej szukać plakatów wśród gotowych produktów, ale można też powiesić w ramkach obrazki, które narysowały dzieci.

Dekoracje ścienne dla dzieci

Plakaty są niedrogie i bardzo efektowne, ale dekoracje ścienne dla dzieci to nie tylko obrazki, zobacz ciekawe pomysły na FabrykaForm.pl. Okazuje się, że do wyboru jest znacznie więcej możliwości. Jakich? Na ścianie można zawiesić dekoracje w najrozmaitszych kształtach. Może to być to druciany, metalowy ptak, motylki 3D, mapa. Bardzo popularnym rozwiązaniem są napisy. Kupić można pojedyncze litery, jak i cytaty. Modne są również podświetlane neony.

Dekoracyjne półki

Aby pokój dziecięcy ozdobić oraz zyskać miejsce do przechowywania, można postawić na dekoracyjne półeczki. Przyjmować mogą różne kształty. Bardzo często wybierane są półki w kształcie domków o różnych rozmiarach. W pokoju dziecięcym warto pomyśleć też o półeczkach-chmurkach. Te będą się pięknie prezentować zwłaszcza u niemowlaków. U nastolatków można postawić na półki-kubiki. Te prostokątne skrzyneczki mogą mieć różne wielkości i kolory. Półki mogą mieć też kształt heksagonów. Świetnie w pokoju dziecięcym wygląda regał, który ma kształt drzewa. Zwłaszcza książki dobrze się na nim prezentują.

Naklejki ścienne do pokoju dziecięcego

Oczywiście nie można nie wspomnieć i o dekoracji, którą dzieci często samodzielnie ozdabiają swoje pokoje, a więc o naklejkach. By uniknąć sytuacji, gdy to pociecha obklei pustą ścianę, warto kupić specjalne naklejki ścienne. Do wyboru są gwiazdki, kropeczki, motylki i wiele innych.

Naklejka ścienna może mieć również inna postać. O małych, z których robi się wzór, już pisaliśmy. Okazuje się jednak, że da się kupić także większe naklejki. To jakby plakaty, ale przykleja się je do ściany. Co mogą przedstawiać? Oczywiście do wyboru są propozycje od bohaterów bajek i filmów, aż po mapy i naklejki pełniące funkcję suchościeralnej tablicy. Te mogą mieć różną wielkość.

Ścienne dekoracje do pokoju dziecięcego

Ozdobą na ścianie w pokoju dziecka mogą być nawet wieszaki. Kupić można pojedyncze: kółka, gwiazdki, kwiatki, ale i takie, które mają kształty zwierząt, pojazdów. Do wyboru są także szyny z wieszaczkami. Te również mogą mieć najróżniejsze wzory. Jest w czym wybierać. Dopasować je jednak trzeba do wystroju pomieszczenia.

  1. maj 23, 2022 12:46 pm

    Ja bym pokój dziecka okleiła brystolem i pozwoliła maleństwu malować:) To bardzo rozwija wyobraźnię!

napisz komentarz...

Name

Email