Jak bezpiecznie transportować meble? Za co odpowiada logistyka mebli?

57/104

Transport mebli, wbrew pozorom, nie jest łatwym zadaniem. Przewożenie towaru tak podatnego na zniszczenia, wymaga od kierowcy dużego doświadczenia w prowadzeniu załadowanych pojazdów oraz specjalistycznej wiedzy w zabezpieczaniu przesyłek. Cały proces takiego transportu organizuje logistyka mebli. Sprawdź, na czym dokładnie polega.

Jak bezpiecznie przewozić meble?

Transport mebli wymaga dużej uwagi i ostrożności. O ile w przypadku przeprowadzki, niewielkie meble możemy samodzielnie przewieźć w samochodzie osobowym, o tyle problem pojawia się przy dużych gabarytach. Taki rodzaj przesyłek wymaga dużej staranności o bezpieczeństwo przewożonego towaru. Transportowane meble nie mogą obijać się o ściany samochodu, trzeba je także odpowiednio zabezpieczyć przed zarysowaniem czy zabrudzeniem. Dlatego logistyka mebli organizuje cały proces transportu (www.Fracht.pl), zajmuje się nie tylko przewozem towaru z jednego miejsca na drugie, ale także przygotowuje i rozmieszcza ładunek na pojeździe oraz dostarcza meble do końcowego odbiorcy. Dzięki temu, mamy pewność, że korzystając z usług profesjonalnej firmy transportowej, zamówione meble zostaną dostarczone w całości, bez żadnych skaz.

Jak zabezpieczyć meble?

Bez względu na to, czy przewożone będą małe szafki i stoliki nocne, czy duże meble, należy je odpowiednio zabezpieczyć. Firmy transportowe wykorzystują w tym celu specjalne pasy, maty meblowe, folie stretchowe i bąbelkowe, a niekiedy nawet skrzynie transportowe.

meble-jak-zabezpieczyć-logistyka-mebli

W przypadku remontów, możliwe są dwa sposoby transportu mebli: w całości lub po wcześniejszym demontażu. W obu przypadkach przedmioty powinny być dobrze zabezpieczone, ponieważ meble są bardzo delikatne i niełatwo o ich uszkodzenie. Przewożone meble należy opróżnić przed transportem, tak, aby były lżejsze. Otwierane szuflady i drzwiczki należy albo rozkręcić, albo (jeśli przewozisz meble w całości) zamknąć je na klucz lub obkleić taśmą. Niebagatelne znaczenie ma także ustawienie mebli w pojeździe.

Logistyka mebli – na czym polega?

Jak już wspomnieliśmy, logistyka mebli nie ogranicza się jedynie do działań związanych z samym transportem. Na cały proces logistyczny składa się wiele elementów, m.in. planowanie wysyłki, koordynacja terminów rozładunkowych, przygotowanie i rozmieszczenie ładunku na pojeździe, a także obsługa klienta, dostarczenie mu towaru, a nawet obsługa zwrotów. Profesjonalne firmy transportowe koordynują proces transportu na wszystkich etapach. Na dodatek często, na życzenie klienta, zostaje wcześniej przygotowana wycena transportu. Specjaliści w tej branży korzystają także z pozycjonerów GPS, dzięki czemu mogą w każdej chwili przekazać swoim klientom informacje o przesyłce. Wiele samochodów dostawczych wyposażonych jest także w skaner dokumentów, który umożliwia przesyłkę danych oraz informacji, dotyczących tego, jakie przesyłki zostały dostarczone w wyznaczone punkty rozładunkowe o konkretnej godzinie.

  1. sty 14, 2020 12:13 pm

    Nam we wszystkim pomogli panowie z firmy – dzięki nim wszystko dotarło w jednym kawałku do nowego mieszkania

napisz komentarz...

Name

Email