Jak urządzić mały salon ze stołem?

2/110
salon ze stołem

Salon o niewielkim metrażu skłania właścicieli do poszukiwania różnych rozwiązań, które pozwolą im w pełni wykorzystać to pomieszczenie. Zazwyczaj salon służy do relaksu, ale bardzo często pełni też rolę jadalni. Stół to ważny element salonu, dlatego tak wiele osób zastanawia się, jak zaaranżować nawet niewielki pokój, aby go w nim zmieścić. Jeśli też szukasz dobrego rozwiązania, to czytaj dalej.

Czy mały salon ze stołem to dobry pomysł?

Naszym zdaniem nawet w małym salonie powinno znaleźć się miejsce na stół. Oczywiście bardzo ważne jest to, żeby wiedzieć, jak urządzić mały salon, aby stworzyć komfortową przestrzeń do wypoczynku, nie mniej salon służy też do organizacji spotkań w gronie najbliższych oraz przyjaciół, które najczęściej odbywają się przy stole. W związku z tym należy zapoznać się z ciekawymi rozwiązaniami, jakie oferują sklepy meblowe.

Przede wszystkim kupując stół, zdecyduj się na mebel o odpowiednich wymiarach, który nie będzie zajmował zbyt wiele miejsca, ale będzie wystarczająco duży, aby sprostać Twoim potrzebom. Rozkładane stoły są świetnym rozwiązaniem, ponieważ można je dostosować do liczby osób korzystających z przestrzeni. Na co dzień taki stół może zajmować naprawdę niewiele miejsca, a wtedy, gdy jest taka konieczność, można go powiększyć do naprawdę sporych rozmiarów.

Wykorzystaj stół jako element dekoracji

W niewielkich pomieszczeniach liczy się każdy centymetr kwadratowy, dlatego warto wykorzystać stół nie tylko podczas imprez rodzinnych, ale też na co dzień. Może on pełnić na przykład funkcję dekoracyjną. Dobrym pomysłem jest postawienie na nim kwiatów, które wniosą powiew świeżości do mieszkania i poprawią humor domownikom. W praktyce na stole można postawić cokolwiek, co nam przyjdzie do głowy, jednak trzeba brać pod uwagę, że w momencie, gdy będziemy chcieli przy nim usiąść, będzie trzeba to wszystko posprzątać. Dlatego też zalecamy umiar i wybieranie rzeczy, które w miarę szybko da się przestawić w inne miejsce.

Stół w salonie jako mebel wielofunkcyjny

Raczej nie trzeba nikogo przekonywać co do tego, że stół jest meblem wielofunkcyjnym. Siedząc przy nim, można nie tylko spędzać czas w gronie najbliższych, spożywać posiłki, ale też na przykład pracować lub uczyć się. W przypadku niewielkich mieszkań warto wykorzystać stół znajdujący się w salonie jako biurko. Zapewnienie wygodnego krzesła oraz odpowiedniego oświetlenia pozwoli na komfortową pracę czy naukę. Ponadto stół może pełnić rolę centrum rozrywki, stając się miejscem do gier planszowych, układania puzzli czy innych form rozrywki domowej, sprzyjając spędzaniu czasu z rodziną i przyjaciółmi. Osoby, które lubią działać kreatywnie, z łatwością wykorzystają w tym celu stół, gdyż jest to idealne miejsce do różnych projektów artystycznych, rękodzieła, malowania, czy innych aktywności, które wymagają przestrzeni.

A jaką funkcję pełni stół w Waszym domu? Podzielcie się przykładami z Waszego życia w komentarzach.

napisz komentarz...

Name

Email