Jak wybrać biurko, gdy nie masz miejsca?

49/111
Biurko

Zakup biurka, gdy masz ograniczoną ilość miejsca w domu, staje się nie lada wyzwaniem. Większość modeli dostępnych na rynku odpada ze względu na swoje wymiary. A czy zakup ergonomicznego mebla do małego mieszkania jest możliwy? Z naszą pomocą zdecydowanie!

Jak wybrać biurko?

Biurka oraz pozostałe meble biurowe zostały dokładnie opisane na biurka.com.pl, tam szukaj porad, gdy planujesz zakup ergonomicznego mebla. My mamy jedynie kilka podstawowych wskazówek, które koniecznie należy uwzględnić.

Wybierz biurko regulowane, które możesz dopasować do swoich potrzeb. To dobry wybór również wtedy, gdy z mebla korzysta kilku domowników i dla każdego z nich optymalna wysokość jest zupełnie różna.

Choć i nam podobają się nowoczesne konstrukcje z blatem i niczym poza tym, to wiemy, że gdy masz mało miejsca, każda dostępna przestrzeń do przechowywania jest na wagę złota. Dlatego wybierz biurko z półkami, szufladami, dzięki którym zachowasz porządek i łatwiej będzie ci się zorganizować.

I na koniec prosta rada – kup mebel z otworem na kable lub sam go wywierć przy pomocy otwornicy. To jedno z najbardziej funkcjonalnych rozwiązań w gabinecie – nikt nie lubi plątaniny kabli, prawda?

zobacz także:  Jak wybrać biurko dla dziecka? Jak zaaranżować pokój dla ucznia?

Biurko narożne

Dysponujesz niewielką ilością miejsca? Kup biurko narożne. Dzięki temu będziesz mieć sporo blatu „roboczego”, a jednocześnie wymiary mebla nie będą duże. Plusem tego rozwiązania jest to, że łatwo jest je zaaranżować, ponadto większość tego typu modeli dostępnych na rynku posiada sporo półek i szuflad, a jak już wcześniej wspominaliśmy, to może ci się przydać.

Biurko z regałem

Ciekawą opcją jest biurko z regałem, które nieco przypomina wersję narożną. Tym się różni, że z jednej strony blatu posiada regał, w którym można trzymać niezbędne dokumenty i akcesoria. Taki mebel będzie doskonale pasować do salonu, w którym chcesz jasno wyznaczyć strefę pracy oraz strefę wypoczynku.

Biurko ścienne

Mieszkasz w kawalerce lub wielkość twojego mieszkania nie przekracza 30m2, a nie jesteś jego jedynym lokatorem? Wyjściem może być biurko ścienne, a tak właściwie blat, czasami wyposażony w dodatkowe półeczki. Takie biurko nie ma nóżek, jest przymocowane do ściany, blat natomiast można składać, gdy nie jest potrzebny. Oczywiście, nie będzie to tak wygodne rozwiązanie, jak klasyczne biurko, lecz gdy nie masz miejsca, to i tak się lepiej sprawdzi, niż praca przy komputerze na stoliku kawowym.

zobacz także:  Fotel ergonomiczny czy zwykły do domowego biura?

Biurko ścienne

Biurko w pokoju dziecięcym

I na koniec jeszcze pomysł na organizację miejsca do nauki w niedużym pokoju dziecięcym. Wystarczy zakup piętrowego łóżka z biurkiem mieszczącym się na „parterze”. W ten sposób można zorganizować całkiem wygodną przestrzeń do pracy, jednocześnie nie zagracając pomieszczenia dużą ilością mebli.

Sprawdzone rozwiązania do małego gabinetu

Oszukaliśmy, to nie koniec, ponieważ chcielibyśmy przedstawić jeszcze dwa pomysły. Jakie? Aby nie zabierać blatu biurka, warto przymocować… monitor do ściany. Można to zrobić przy pomocy specjalnej ramy, na którą się go nakłada. Dzięki temu na samym biurku będzie więcej miejsca, łatwiej też odsunąć ekran na optymalną wysokość i odległość od wzroku. To samo można zrobić z lampką biurową, jest wiele modeli mocowanych na ścianie lub przytwierdzanych klipsem do blatu mebla, dzięki czemu pozwalają lepiej zorganizować sobie dostępną przestrzeń.

napisz komentarz...

Name

Email