Jak wybrać roletę na dzień i noc? Jak mierzyć rolety dzień noc?

44/111
Rolety w oknie

Rolety dzień noc to nowoczesne rozwiązanie, które sprawdza się we wnętrzach urządzonych w różnych stylach aranżacyjnych. Poza atrakcyjnym wyglądem zamontowanie takich rolet na oknach jest po prostu praktyczne. Sami możemy decydować, ile światła „wpuścić” do mieszkania. Jak wybrać rolety dzień noc?

Jak dopasować rolety dzień noc?

Rolety dzień noc znajdują zastosowanie w różnych wnętrzach. Sprawdzają się w aranżacjach nowoczesnych, skandynawskich, minimalistycznych, prowansalskich czy klasycznych. Mogą być montowane w przestrzeni mieszkalnej, np. w sypialniach czy salonach, jak i w biurach. Aby dobrze prezentowały się na oknach, trzeba je w odpowiedni sposób dopasować. Rolety dzień noc zmierzysz lub skonsultujesz z pomocą specjalistów (np. lagusto.pl), dzięki temu ich rozmiar będzie dobrze dobrany do wymiarów okna. Istotna przy tym jest szerokość i wysokość szyby, a także szerokość razem z listwami.

Rolety dzień noc – jak wybrać?

Przy wyborze rolet dzień noc istotny jest materiał. Akcesoria te wykonywane są z dwóch pasów o różnym stopniu zaciemnienia i transparentności. Warto zwrócić uwagę na to, czy materiały są odporne na zabrudzenia, czy są pokryte specjalną powłoką, która odbija promienie słoneczne, dzięki czemu pomieszczenia nie nagrzewają się tak szybko podczas wysokich temperatur.

Istotny jest także wybór rodzaju takich rolet. Są one dostępne w kilku wariantach. Elegancko prezentują się rolety dzień noc w kasecie. Obudowa najczęściej wykonana jest z aluminium lub z PCV. Dzięki takiej konstrukcji roleta nie ulegnie uszkodzeniom. Inny rodzaj to rolety dzień noc wolnowiszące. Najczęściej są one produkowane na zamówienie. Montuje się je zazwyczaj przy suficie lub nad wnęką okienną. Wyróżnić można jeszcze rolety mini. Te instalowane są na taśmie lub na haczykach. Dzięki niewielkim wymiarom i lekkości nie ma większego problemu z ich montażem, w dodatku można je zdjąć i zawiesić ponownie.

Wybierając rolety dzień noc, należy kierować się również kolorystyką. Niektórzy decydują się na zachowanie barw, które dominują w danym pomieszczeniu i np. dobierają kolor rolet pod ściany. Inni wybierają odmienne rozwiązanie i kupują rolety na zasadzie kontrastu. Wszystko zależy od aranżacji i indywidualnych upodobań. Na rynku dostępnych jest tak wiele różnych wariantów kolorystycznych rolet dzień noc, że bez trudu można dopasować je właściwie do każdego pomieszczenia.

Rolety dzień noc – dlaczego warto je wybrać?

Główną zaletą zamontowania rolet dzień noc jest możliwość regulacji przepływu światła. Sami możemy zdecydować, do jakiej wysokości podnieść dany pas materiału. Rolety te prezentują się też dużo lepiej niż te tradycyjne. Poziome paski pozwalają na optyczne powiększenie przestrzeni, sprawdzają się niemal w każdej aranżacji. Nie ma też problemu z doborem odpowiedniego rozmiaru. Jeśli okna są niewymiarowe, rolety dzień noc można kupić na zamówienie. Kolejną kwestią jest dekoracyjność takich akcesoriów. Często stają się one ozdobą samą w sobie, dlatego wiele osób rezygnuje z wieszania firan i zasłon.

napisz komentarz...

Name

Email