Pomysły na prace, remont w domu podczas epidemii koronawirusa, ale tak aby nie wychodzić z domu do sklepu?

44/110
Pędzel, wałek, taśma

Narodowa kwarantanna trwa już kolejny miesiąc, warto jednak mądrze wykorzystać dodatkowy czas wolny. Po pracy zdalnej możemy pomyśleć o tym, co zmienić w domu, jak zagospodarować przestrzeń, odnowić wygląd mieszkania lub domu bez potrzeby robienia zakupów w sklepach stacjonarnych. Jakie więc prace warto wykonać podczas epidemii koronawirusa?

Prace remontowe w domu

Prace remontowe to powszechne czynności wykonywane podczas epidemii koronawirusa. Siedząc w domu, zawsze znajdzie się coś, co można w nim poprawić. To odpowiedni moment na przeprowadzenie napraw, na które wcześniej nie miało się czasu. Właśnie teraz warto udoskonalić cieknący kran, wymienić silikon w brodziku czy przemalować sypialnię. Nikt nie mówi od razu o skomplikowanych pracach, które wymagają dużego wysiłku, ale i niezbędnych narzędzi. Drobne zmiany można wykonać samodzielnie. Nawet jeśli nie wychodzimy z domu, wiele potrzebnych produktów do małego remontu możemy zamówić online.

Domowe porządki

Pozostając w mieszkaniu przez dłuższy czas, warto zająć się domowymi porządkami. Na to przeważnie nie ma odpowiedniej chwili, szczególnie jeśli cały dzień spędza się poza domem. Taka kwarantanna sprzyja więc zaprowadzeniu porządku w domu. Można robić to stopniowo. Warto zająć się jednym pomieszczeniem na dzień lub wyznaczyć na to czas w weekend. To dobry moment na opróżnienie wszystkich szafek, przejrzenie ubrań, różnego rodzaju rzeczy, akcesoriów, ale też książek czy kosmetyków. Na pewno znajdzie się mnóstwo przedmiotów do wyrzucenia lub do oddania. Jeśli coś jest w dobrym stanie lub w ogóle z tego nie korzystaliśmy, warto takie rzeczy wystawić na sprzedać, może komuś się przydadzą, a nam zwolnią miejsce na półkach.

Chcąc zachować porządek na dłużej, warto pomyśleć o zrobieniu lub kupieniu organizerów. Przydadzą się pudełka, pojemniki, skrzynki. Można je ozdobić samodzielnie, np. naklejając na nie dekoracyjny papier. Mnóstwo organizerów jest też w Internecie, można więc je zamówić z dostawą do domu.

Sprzątanie mieszkania

Kwarantanna to też dobry czas na sprzątanie, szczególnie gdy zalecane jest wyjątkowe dbanie o czystość i higienę. Warto więc przyłożyć się do tej czynności i wysprzątać wszystko na błysk. Nie miałeś czasu na wyczyszczenie piekarnika lub mikrofalówki? Zapominałeś o odkamienieniu czajnika? Teraz jest właściwy moment, by nadrobić te zaległości.

Nowe dekoracje w domu

Czas wolny sprzyja zmianom aranżacji. O nowe dekoracje można zadbać samemu. Ozdoby DIY są bardzo popularne i można dopasować je do własnych upodobań. Nawet jeśli nie mamy talentów manualnych, w sieci jest mnóstwo poradników i filmików instruktażowych, jak zrobić modne dekoracje samodzielnie, bez nakładu finansowego i bez wychodzenia z domu.

Aranżacja balkonu

Balkon często zostaje pominięty przy urządzaniu mieszkania, niesłusznie zresztą. Sezon letni sprzyja spędzaniu na nim czasu, szczególnie jeśli lepiej nie wychodzić z domu. Dobrze jest więc nie tylko posprzątać balkon, ale też pomyśleć, jak można go zaaranżować. Można kupić niewielki leżak, zasłonę na balustradę, sztuczną trawę, dekoracyjne poduchy. Możliwości jest naprawdę wiele, a wszelkie elementy do wyposażenia balkonu można bez problemu zamówić przez internet.

napisz komentarz...

Name

Email