Jaką komodę z przewijakiem wybrać?

65/102
Komoda z przewijakiem

Jednym z podstawowych akcesoriów przydatnych przy pielęgnacji niemowlęcia jest niewątpliwie przewijak. Rodzice często zastanawiają się nad tym, jaki będzie najlepszy i najwygodniejszy. Wśród chętnie wybieranych typów jest komoda z przewijakiem. Jakie są jej zalety, wady, którą komodę z przewijakiem warto wybrać?

Jaki przewijak wybrać?

Warto zacząć od tego, jakie typy przewijaków wyróżniamy. Młodzi rodzice często stają przed tym dylematem, zastanawiając się, co będzie najlepsze, z kolei rynek daje nam naprawdę szeroki wybór. Możemy więc wyróżnić przewijak jako nakładkę na łóżeczko, przewijak ze stelażem, przewijak zamontowany na ścianie, jak i komodę z przewijakiem. W trakcie podróży można korzystać jeszcze z mat do przewijania i przewijaków samochodowych. Mogą też one występować samodzielnie lub w zestawach z łóżeczkiem lub wanienką. Jak więc widać, dylemat rodziców nie jest wcale bezpodstawny. Tutaj jednak skupimy się na komodach z przewijakami, ich cechach oraz rodzajach.

Czym wyróżnia się komoda z przewijakiem?

Komody z przewijakiem to przede wszystkim funkcjonalne meble wykonane w drewna, płyty wiórowej lub podobnych materiałów i ich kombinacji. Są to standardowe komody z szufladami, półeczkami lub otwieranymi szafkami. To popularny wybór wśród rodziców, dodatkowo komoda z przewijakiem to domena takich firm jak ATB Meble, które najczęściej specjalizują się w produkcji mebli dla dzieci i niemowląt. Warto jednak wiedzieć, czym konkretnie kierować się przy wyborze, by dopasować mebel pod potrzeby swoje i dziecka.

Komoda z przewijakiem i wanienką

Jaką komodę z przewijakiem wybrać?

Na rynku można znaleźć dwa rodzaje tych produktów. Pierwszym z nich są komody z przewijakiem zamontowane na stałe. Kupuje się wówczas komodę wraz z doczepionym przwijakiem, który jednak jest możliwy do zdemontowania, gdy dziecko podrośnie, dzięki temu komoda może być dalej użytkowana jako standardowy mebel dziecięcy. Drugi rodzaj to osobny zakup nakładki przewijaka do przymocowania na posiadany już mebel. Tutaj jednak trzeba pamiętać, że nakładki powinny dobrze pasować i być stabilne. Zazwyczaj mocowane są na zatrzask lub zaczep. Można też wybrać przewijak materiałowy, który po prostu można położyć na szafkę.

Jakie są zalety komody z przewijakiem?

Podstawową zaletą komody z przewijakiem jest jej funkcjonalność. Zajmując się dzieckiem mamy wszystko pod ręką, ponieważ wystarczy sięgnąć do szuflady czy szafki, by mieć potrzebne kosmetyki, pieluszki czy ubranka dla maluszka. Poza tym jest to mebel na lata, ponieważ gdy dziecko podrośnie, niezależnie od typu przewijaka, wystarczy go zdemontować z komody, by mogła być zwykłym meblem do użytku dziecka. To dobre rozwiązanie szczególnie dla tych rodziców, którzy mają możliwość swobodnym dysponowaniem przestrzeni w mieszkaniu czy domu.

Komoda z przewijakiem

Jakie są wady komody przewijakiem?

Takie rozwiązanie ma też rzecz jasna swoje wady. Przede wszystkim komody z przewijakiem zajmują znacznie więcej miejsca, a nie każdy rodzic może pozwolić sobie na zakup dodatkowego mebla. Inna sprawa to cena – komody z przewijakami nie należą do tanich, choć plusem jest to, że zazwyczaj jest to zakup na lata. Choć zakup samej nakładki na komodę wydaje się być tańszym i wygodniejszym rozwiązaniem i tutaj trzeba uważać, przede wszystkim na to, by po zamontowaniu nakładka nie utrudniała dostępu do szuflad i szafek. Dodatkowo komody z przewijakami rzadko kiedy posiadają w komplecie materacyk, co za tym idzie, trzeba dokupić go osobno.

Przed zakupem warto więc dokładnie przemyśleć, jakie rozwiązanie będzie dla nas najlepsze. Wybór zależy od nas, a najważniejszym kryterium powinna być wygoda oraz funkcjonalność.

  1. lut 5, 2019 1:01 pm

    Komoda z przewijakiem to ładny element wystroju jednak najbardziej praktyczne są przewijaki mobllne, które wykorzystamy zarówno w pokoju dziecięcym jak i w łazience, po kąpieli dzidziusia.

napisz komentarz...

Name

Email