Zegary ścienne do nowoczesnych wnętrz – 7 modnych propozycji

75/111
zegar ścienny

W żadnym domu nie powinno zabraknąć zegarów ściennych. Przydają się tak w kuchni, jak i w salonie czy gabinecie. W przypadku nowoczesnych wnętrz trzeba jednak wiedzieć, na jakie postawić, by osiągnąć dobry efekt. Poznaj 7 modnych propozycji i wybierz taką, która najlepiej się sprawdzi w Twoim domu.

  1. Zegar bez tarczy
  2. Zegar – rzeźba
  3. Geometryczny kształt zegara
  4. Złoty zegar
  5. Kolorowy, nowoczesny zegar
  6. Zegar z datownikiem
  7. Zegar – Wall Pad

1. Zegar bez tarczy

Dzisiaj, gdy tak modny jest minimalizm i w nowoczesnych aranżacjach odchodzi się od dużej ilości ozdób, faktur i wzorów, także dekoracje są tworzone z myślą o nowych trendach. Modne zegary ścienne oferuje FabrykaForm.pl, to właśnie na stronie sklepu znaleźć można zegar bez tarczy. Zaskakujące, prawda? Dzięki montażowi na ścianie samych wskazówek zyskuje się zegar, ale taki, który nie zaburza całego wystroju. To z pewnością dobry wybór dla osób, które nie lubią dekoracji.

zegar bez wskazówek

2. Zegar – rzeźba

Nowoczesność nie musi oznaczać odejścia od rzeźb. Jest zegar, który już przeszedł do historii. To legendarny projekt Philippe Starcka. Zegar składa się z tylko ze wskazówek, jak poprzednia propozycja, jednak tutaj są one w kształcie skrzydeł ptaka. Przesuwając się tworzą cień, który sprawia, że całość wygląda dość mrocznie. Warto wiedzieć, że taki zegar jest częścią stałej ekspozycji Museum of Modern Art w Nowym Jorku.

zobacz także:  Jakie dekoracje do kuchni? Praktyczne pomysły na ładną kuchnię!

zegar w kształcie skrzydeł

3. Geometryczny kształt zegara

Wzory czerpiące z prostoty geometrycznych kształtów od dłuższego czasu wykorzystywane są przy tworzeniu wyposażenia przeznaczonego do nowoczesnych domów. Nic więc dziwnego, że kupić można również zegary tego typu. Na szczególną uwagę powinien zasłużyć model projektanta Mario Trimarchiego, który nie tylko wykorzystał geometryczne stalowe elementy, ale i grę światła i cienia.

zegar geometryczny

4. Złoty zegar

Nowoczesne wnętrza nie muszą być monochromatyczne. Wiele osób decyduje się na wprowadzenie do nich nieco blasku. Jak? Przy pomocy złotych, srebrnych lub miedzianych dodatków. Idealnie do tego nadaje się złoty zegar w kształcie słonecznika. Jest nowoczesny, minimalistyczny, ale i bardzo stylowy.

złoty zegar

5. Kolorowy, nowoczesny zegar

Skoro o kolorach mowa, można w nowoczesnych wnętrzach postawić i na wiele barw. Taki kolorowy dodatek wniesie do minimalistycznego wnętrza nieco zawadiackości. Model zegara, w którym każda godzina oznaczona jest kostką w innym kolorze zwraca na siebie uwagę. To świetny dodatek do wnętrz o neutralnej bazie, zwłaszcza jeśli stawia się jeszcze np. na kolorowe poduszki dekoracyjne.

kolorowy zegar ścienny

6. Zegar z datownikiem

W surowych, minimalistycznie, niemalże laboratoryjnie urządzonych domowych gabinetach świetnie sprawdzi się zegar w formie tablicy z datownikiem klapkowym. Cyferblat jest klasyczny, ale pełny, więc z dużą precyzją można sprawdzić godzinę. Tego typu zegar świetnie wygląda i na ścianie, i postawiony na biurku lub półce.

zobacz także:  Jakie dekoracje do kuchni? Praktyczne pomysły na ładną kuchnię!

zegar z datownikiem

7. Zegar – Wall Pad

Miłośnikom nie tylko nowoczesnych rozwiązań, ale i elektroniki i nowych mediów, z pewnością spodoba się zegar, którego czarna tarcza przypomina iPad, a na jego ekranie znajdują się ikony aplikacji, które nawiązują do godzin. Raczej opcja do biura lub do mieszkania singla.

zegar jak ipod

napisz komentarz...

Name

Email