Jaki fotel ergonomiczny do komputera do pokoju ucznia?

18/104
biurko ucznia

Dzieci spędzają przy biurku wiele godzin. Oprócz odrabiania lekcji czy nauki wykonują również inne czynności, takie jak gra na komputerze lub rysowanie. Warto jest zadbać o to, żeby najmłodsi zachowywali odpowiednią postawę. Z myślą o tym powstały fotele ergonomiczne.

Jaki fotel ergonomiczny do komputera do pokoju ucznia?

Wybór odpowiedniego fotela ergonomicznego zależy przede wszystkim od cech fizjonomicznych użytkownika. Dzieci różnią się między sobą pod względem wzrostu oraz wagi, dlatego dokonując kupna fotela lub krzesła, trzeba zwrócić uwagę na opcje regulacji wysokości siedziska. Ważne, żeby było ono ustawiane przynajmniej w zakresie liczącym od 40 cm, mierząc od podłogi. Pozwoli to na dostosowywanie wysokości wraz ze zmieniającym się wzrostem dziecka.

Oparcie krzesła powinno być odpowiednio wyprofilowane, dzięki temu młody użytkownik będzie mieć nawyk siadania w pozycji, która zapobiega powstawaniu lub rozwijaniu się wad postawy. W czasie wyboru sprzętu powinno się kłaść nacisk na to, żeby chronił on odcinek lędźwiowy kręgosłupa, który szczególnie narażony jest na ból. To bardzo istotne, ponieważ długa nauka w nieodpowiedniej pozycji może spowodować różnego rodzaju urazy pleców.

Fotel powinien mieć stabilną podstawę. Szczególnie najmłodsze dzieci mają tendencję do wykonywania gwałtownych ruchów podczas zabawy lub nauki przy biurku. Solidna podstawa i oparcie zapobiegną bolesnym upadkom i kontuzjom naszych pociech.

Po kilku godzinach odrabiania lekcji czy twórczej zabawy uczeń musi odpocząć. Dlatego fotel powinien być zaopatrzony w podłokietniki, na których można oprzeć ręce, oraz regulowane podnóżki. W nieco bardziej zaawansowanych modelach pojawiają się opcje ustawień krzesła nawet do pozycji leżącej, co sprawia, że nastolatek może odpocząć w wygodnej pozycji, po kilku godzinach intensywnego wysiłku.

Dodatkowe funkcje foteli ergonomicznych

Odpoczynek może się wiązać także z elementami rozrywki czy zabawy. Niektóre krzesła są wyposażone w funkcje kołysania czy masażu, które pomogą na chwilę odprężyć się po nauce.

Dziecko z pewnością się ucieszy, kiedy fotel będzie pasował do wystroju jego pokoju. Producenci coraz częściej wypuszczają na rynek krzesła, których design i kolorystyka odpowiada tematyce ulubionych bajek czy gier komputerowych. Zakup takiego oryginalnego fotelu może się wiązać z dodatkowymi kosztami, ale czasami warto je ponieść. Niektóre modele są dostępne nawet w kilkunastu odsłonach kolorystycznych.

Pewną alternatywą dla foteli ergonomicznych są krzesła gamingowe. Jest to oferta przeznaczona głównie dla nastolatków. Należy mieć jednak na uwadze to, że tego typu fotele często nie zapewniają ochrony właściwej postawie kręgosłupa i, mimo swojej atrakcyjności, nie są najlepszym wyborem dla dzieci w wieku nastoletnim.

W momencie gwałtownego rośnięcia dziecka plecy są szczególnie narażone na pojawienie się różnego typu wad postawy, jakie pojawiają się właśnie przy takich czynnościach, jak gra na komputerze lub nauka. Warto temu zapobiec, inwestując pieniądze w zakup fotela ergonomicznego.

  1. wrz 22, 2022 11:55 am

    Dzieciaki prawie cały czas wolny spędzają przed komputerem, to jasne, że potrzebuje ergonomicznego fotela, a najlepiej to gamingowego. 😛 Bez tego wady postawy się kłaniają….

napisz komentarz...

Name

Email