Fotel ergonomiczny czy gamingowy dla nastolatka?

17/104
fotel ergonomiczny

Wybór odpowiedniego fotela dla nastolatka nie jest oczywisty. Pod uwagę należy wziąć kilka czynników, takich jak: cena, możliwość regulacji siedziska czy też design. W tym artykule dowiesz się, czym różnią się od siebie fotele gamingowe i ergonomiczne.

Fotel ergonomiczny a gamingowy dla nastolatka – najważniejsze różnice

Fotele ergonomiczne stworzone zostały z myślą przede wszystkim o zachowaniu odpowiedniej pozycji kręgosłupa przez użytkownika. Jeśli kupujesz krzesło dla swojego dziecka i zależy ci na tym, żeby nie pogłębiał on swojej wady postawy, to lepszym wyborem będzie typ ergonomiczny. Z kolei gamingowe nie są odpowiednio wyprofilowane i nie zapewniają prawidłowej ochrony odcinka lędźwiowego. Przy tym rodzaju plecy muszą być wspierane przez dodatkowe poduszki, które często trzeba dokupić dodatkowo.

Największą zaletą foteli gamingowych jest ich dużo bardziej rozbudowany design niż w przypadku krzeseł ergonomicznych. Bogata kolorystyka oraz ciekawe, różnorodne kształty z pewnością będą atrakcyjniejsze dla nastolatka niż nudna stylistyka wykorzystywana w fotelach profilowanych.

Z kolei sporą wadą foteli gamingowych jest ich cena. Potrafią kosztować nawet o kilka tysięcy złotych więcej niż ergonomiczne. Oczywiście wszystko zależy od modelu i producenta. Najniższa kwota, jaką trzeba przeznaczyć na oba typy krzeseł, zwykle zaczyna się już od 300 złotych. Jednak tak niska cena sugeruje, że będą one miały mniej funkcji i uboższy design niż w przypadku droższych.

Wady i zalety foteli gamingowych oraz ergonomicznych

Krzesła ergonomiczne za sprawą uboższego designu i mniejszego stopnia zaawansowania są na ogół lżejsze niż fotele przeznaczone dla graczy. Jest to duży plus, ponieważ nie naciskają przez to tak mocno na podłogę i nie uszkadzają jej w takim stopniu. Fotele gamingowe często swoją budową przypominają te dla rajdowców, dlatego są bardziej masywne.

Obicie siedziska gamingowego jest zazwyczaj wykonane z ekoskóry, natomiast krzesła ergonomiczne są najczęściej pokryte zwykłą skórą lub tkaniną. Jeśli wspierasz rozwiązania ekologiczne i przyjazne dla przyrody, to lepszym wyborem dla twojego dziecka będzie fotel gamingowy.

Fotele ergonomiczne posiadają często dłuższy okres gwarancji niż gamingowe. Wynosi on często nawet od 5 do 10 lat. Krzesła dla graczy za sprawą większego stopnia rozbudowania i bardziej zaawansowanego designu są niestety dużo mniej trwałe.

Co wybrać — fotel gamingowy czy ergonomiczny?

Wybór fotela nie jest prosty, ale dzięki temu, że znasz już wady i zalety dwóch typów foteli, ułatwi to zadanie. Pamiętaj o tym, że krzesło gamingowe nie służy właścicielowi wyłącznie przy grze na komputerze, ale także przy nauce lub pracy. Podobnie jest z fotelem ergonomicznym — jest na tyle uniwersalne, że nadaje się do użytkowania podczas obu tych czynności. Wybór należy do ciebie: czy postawisz na atrakcyjny design, czy bardziej zależy ci na zachowaniu odpowiedniej postawy i ochronie odcinka lędźwiowego twojego dziecka.

  1. sie 23, 2022 11:50 am

    Nastolatki się teraz tak garbią, że ergonomiczny fotel to jest MUS!

napisz komentarz...

Name

Email