Jakie meble ogrodowe wybrać? Meble z technorattanu, drewniane, plastikowe – które lepsze?

42/102
Stolik ogrodowy, kieliszki, owoce

Wybór mebli ogrodowych nie jest prosty, głównie z powodu ogromnej różnorodności na rynku. Dostępne są komplety wykonane z drewna, zestawy mebli technorattanowych, rattanowych, plastikowych. Nie wszystkie jednak wyróżniają się wytrzymałością i odpornością na słońce, deszcz czy wilgoć, co w przypadku mebli ogrodowych jest szczególnie istotne. Jak więc wybrać wyposażenie do ogrodu? Ja jakie meble warto się zdecydować?

Meble technorattanowe do ogrodu

Jeśli zależy ci na zestawie do ogrodu, który będzie charakteryzował się dużą wytrzymałością, wybierz meble z technorattanu. Są one wykonane z tworzyw sztucznych, najczęściej opierają się na metalowym stelażu. Meble te są odporne na różnego rodzaju warunki atmosferyczne, w dodatku nie wymagają szczególnej pielęgnacji. Nie zmieniają koloru pod wpływem słońca, nie odkształcają się i nie pękają, a do tego są lekkie. O tym, jak wiele jest nowoczesnych zestawów do ogrodu, dowiesz się, sprawdzając oferty sklepów z wyposażeniem, meble ogrodowe z technorattanu przejrzysz np. na Meblobranie.pl.

Meble rattanowe do ogrodu

Meble rattanowe wykonywane są z naturalnego materiału. Wyglądem przypominają plecionkę, dzięki czemu zestawy te świetnie prezentują się w ogrodach utrzymanych w różnych stylach, szczególnie w rustykalnych. Taki naturalny design mebli dobrze komponuje się z dużą ilością zieleni, roślin, krzewów itp. Ponadto są one lekkie, łatwo je przenosić, znajdują zastosowanie także na tarasach i w altanach. Nie oznacza to jednak, że są bez wad. Jeśli poszukujesz odpornych na wilgoć mebli, rattanowe komplety nie będą dobrym rozwiązaniem. Naturalny materiał, z którego zostały wykonane, słabo znosi różne warunki atmosferyczne, głównie deszcz czy poranną rosę. Trzeba więc pamiętać, by meble te chować za każdym razem, jeśli tego dnia mają już nie być użytkowane.

Drewniane meble ogrodowe

Drewniane meble do ogrodu są uniwersalne. Pasują zarówno do nowoczesnych aranżacji ogrodu, jak i do tych bardziej klasycznych. Zaletą jest to, że zawsze można je przemalować, jeśli dany kolor już się znudzi. Nie można jednak zapominać o ich pielęgnacji. Drewno jest wymagające w konserwacji, jednak takie meble mogą służyć przez wiele lat użytkowania. Nie są one jednak bez wad. Mogą być ciężkie, dlatego trudno będzie je przenosić. Oprócz tego nie są szczególnie wytrzymałe na trudne warunki atmosferyczne, głównie deszcz. Niektóre bardzo chłoną wilgoć, co może powodować ich odkształcenia. Wiele w tym przypadku zależy od rodzaju drewna, z którego są wykonane meble.

Plastikowe meble ogrodowe

Plastikowe meble do ogrodu są już coraz lepszej jakości. Wciąż panuje przekonanie, że takie zestawy nie są odporne na słońce, odkształcają się i pękają. Są jednak producenci, którzy wykonują meble ogrodowe z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, w których wymienione wyżej problemy właściwie nie występują. Ponadto takie komplety do ogrodu są lekkie, mobilne, w każdej chwili można je przenieść. Dostępne są także w wielu wersjach kolorystycznych, łatwo zachować na nich czystość, nie trzeba ich za każdym razem chować. Jeśli więc decydujesz się na plastikowe meble do ogrodu, zapoznaj się z opiniami użytkowników i sprawdź, czy tworzywo, z którego zostały wykonane, faktycznie jest wytrzymałe i odporne na wilgoć czy promieniowanie UV.

napisz komentarz...

Name

Email