3 sposoby na to, jak łatwo zawiesić zegar samemu

1/111
mężczyzna wiesza zegar na ścianie

Zastanawiasz się, jak samemu zamontować zegar na ścianie? Czy konieczne jest wcześniejsze wywiercenie dziury? Poznaj kilka naszych sposobów na zawieszenie zegara ściennego, a przekonasz się, jakie to proste i unikniesz bałaganu w domu.

  1. Wieszanie zegara przy pomocy haczyka samoprzylepnego
  2. Samodzielne wieszanie zegara na rzepy samoprzylepne
  3. Taśmy dwustronne do zawieszania zegarów

1. Wieszanie zegara przy pomocy haczyka samoprzylepnego

Wykorzystanie haczyka samoprzylepnego to jedno z najłatwiejszych rozwiązań na zawieszenie zegara czy też innych przedmiotów dekoracyjnych. Sam montaż jest bardzo prosty, dlatego można go wykonać samemu. Należy odpowiednio przygotować powierzchnię ściany — musi być ona czysta, sucha i gładka. Zaleca się przemycie miejsca, w którym zamierzasz umieścić zegar, alkoholem izopropylowym lub specjalnym środkiem odtłuszczającym żeby zwiększyć przyczepność haczyka. Następnie trzeba zdjąć folię ochronną, odsłaniając taśmę samoprzylepną i przymocować go do ściany. Przyciśnij haczyk mocno przez kilka sekund, aby dobrze przylegał. Zaleca się poczekać kilka godzin, zanim zawiesisz na nim zegar. Pozwoli to na pełne utwardzenie kleju i zapewni, że będzie on bezpiecznie wisiał na ścianie. Pamiętaj, aby sprawdzić maksymalne obciążenie, jakie haczyk może udźwignąć.

2. Samodzielne wieszanie zegara na rzepy samoprzylepne

Rzepy samoprzylepne to alternatywna metoda, która pozwala na łatwe zamontowanie zegara na ścianie. Tak jak w przypadku haczyków, jej powierzchnia musi być czysta i sucha. Rzepy składają się z dwóch części — pierwszej z haczykiem i drugiej z pętelką. Przyklej haczyk do ściany w miejscu, gdzie ma wisieć zegar, a następnie umieść pętelkę na tylnej stronie zegara. Teraz można łatwo połączyć je ze sobą. Ta metoda pozwala także na bezproblemowe zdjęcie zegara, na przykład w celu wymiany baterii czy regulacji czasu.

3. Taśmy dwustronne do zawieszania zegarów

Taśmy dwustronne to kolejne praktyczne rozwiązanie, które pozwala na łatwe i szybkie zawieszenie zegara bez potrzeby wiercenia dziur. Ich zastosowanie jest szczególnie popularne przy montażu lekkich modeli na różnych typach powierzchni. Wytnij odpowiedni kawałek taśmy dwustronnej, który będzie pasował do tylnej części zegara. Należy przyklejać ją równomiernie, aby zegar dobrze przywierał do ściany. Teraz zdejmij zewnętrzną warstwę ochronną i umieść urządzenie na ścianie w wybranym miejscu. Delikatnie przytrzymaj zegar przez kilka sekund, aby taśma mogła przyczepić się do ściany. Pamiętaj, aby był on prawidłowo wycentrowany i ustawiony poziomo. Sprawdź, czy zegar jest stabilnie zamocowany. Jeśli zauważysz, że taśma nie trzyma się dobrze, możliwe, że potrzebne będzie zastosowanie dodatkowej jej warstwy.

Samodzielny montaż zegara na ścianie wcale nie musi być skomplikowany. Zachęcamy do wypróbowania jednego z naszych sposobów, a nie będziesz musiał nawet wiercić dziury w ścianie. Znasz jeszcze inne sprawdzone sposoby na samodzielny montaż zegara ściennego? Jesteśmy ciekawi Twoich propozycji, dlatego przedstaw je w komentarzu pod artykułem.

napisz komentarz...

Name

Email