Czy posadzki żywiczne sprawdzą się na tarasie? Gdzie jeszcze?

92/113
taras

Posadzki żywiczne to jeden z wielu sposobów wykończenia podłogi, stosowany od dość dawna. Szczególną popularnością ten sposób wykończenia podłogi cieszył się w halach produkcyjnych, magazynach i warsztatach, a od jakiegoś czasu zaczyna się go wykorzystywać także w mieszkaniach, biurach, a nawet na tarasach. Dlaczego jest to tak popularne rozwiązanie? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

Posadzki z żywicy – co to takiego?

Wszyscy wiemy czym jest posadzka, ale jakim cudem można ją wykonać z żywicy? Otóż żywice wykorzystywane do wykańczania podłóg uzyskuje się metodą polikondensacji związków chemicznych, w wyniku której powstaje lakier. Jeśli do tego lakieru dodamy utwardzacz, otrzymamy żywicę, którą możemy wykorzystać w celu wylania posadzki żywicznej.

Istnieje kilka rodzajów tego typu tworzyw, ich wybór jest uzależniony w dużej mierze od naszych potrzeb oraz gustu. Nieco inna mieszanka będzie wykorzystana do pomieszczeń biurowych, w których natężenie ruchu jest duże, a inna do salonu w prywatnym domu. Powstaje coraz więcej firm zajmujących się wykonywaniem posadzek żywicznych, jedną z nich jest zarembaposadzki.pl/posadzki/posadzki-zywiczne/. Bez względu na to, gdzie podłogę tego typu wykorzystamy, rozwiązanie to będzie miało szereg zalet.

Posadzka żywiczna na tarasie – dlaczego warto?

Najpopularniejszym sposobem wykańczania podłogi na tarasie jest bez wątpienia położenie płytek podłogowych. Jest to niestety rozwiązanie zawodne, gdyż płytki mogą pękać, podłoga będzie się wtedy rozszczelniać i przeciekać, co jest wyjątkowo uciążliwe, jeśli pod tarasem znajduje się jakieś pomieszczenie. Najlepszą alternatywą jest zatem posadzka żywiczna, która tworzy wodoszczelną powłokę, jest odporna na wilgoć oraz wysokie temperatury, charakteryzuje się wysoką twardością, a przy tym jest elastyczna. Utrzymanie jej w czystości również nie sprawia większego problemu, gdyż wystarczy do tego woda oraz zwykły środek myjący.

Warto zwrócić uwagę na wybór odpowiedniej żywicy, gdyż te najtańsze (epoksydowe) są wrażliwe na promienie UV, przez co mogą pojawić się na nich przebarwienia.

leżaki na tarasie

Inne zastosowania posadzek żywicznych

Dzięki właściwościom wymienionym w poprzednim akapicie, takim jak wodoszczelność, czy łatwość utrzymania w czystości, posadzki żywiczne świetnie nadają się także do pomieszczeń takich jak kuchnia czy łazienka. W tworzywie tym możemy ponadto zatopić piasek kwarcowy, dowolną grafikę lub inne elementy, dzięki czemu uzyskamy niesamowity efekt. Posadzki żywiczne są wykorzystywane do tworzenia bardzo oryginalnych podług 3D, które sprawiają, że każde pomieszczenie wygląda wyjątkowo.

Wykonanie posadzki żywicznej w takich pomieszczeniach, jak np. salon ma także inne zalety. Podłoga jest absolutnie gładka, nie ma niej żadnych łączeń, dzięki czemu optycznie powiększa wnętrze. Wiele osób decyduje się na wykorzystanie tego tworzywa chcąc uzyskać wspaniale błyszczącą podłogę, która będzie niezwykle elegancka i efektowna.

  1. lut 24, 2019 6:49 pm

    Taka posadzka żywiczna to, na tarasie, z pewnością lepsze rozwiązanie niż płytki. Sąsiad ma taras nad naszym pokojem i zalał nam go już dwa razy. Naprawia płytki, uszczelnia i nic z tego, cały czas przecieka.

napisz komentarz...

Name

Email