W jakich pomieszczeniach sprawdzi się kamień dekoracyjny?

91/111
Wnętrze z kamieniem dekoracyjnym

Wiele możliwości wykończenia wnętrz sprawia, że niejedna osoba zgubiła się wśród mnogości elementów aranżacyjnych. Warto przyjrzeć się kamieniowi dekoracyjnemu, bo jak najbardziej nadaje się on także do ścian wewnętrznych w domach czy mieszkaniach i stanowi doskonałą ozdobę.

Jakie są rodzaje kamienia dekoracyjnego?

Istnieją dwa warianty kamienia dekoracyjnego – naturalny i sztuczny, różniące się cechami i oczywiście także ceną. Kamień naturalny jest odporny i świetnie sprawdzi się jako okładzina, z kolei sztuczny może pełnić funkcję ozdobną. W zależności od tego do jakiego celu potrzebny jest kamień dekoracyjny, warto zerknąć na jego rodzaje dostępne na stronie www.homebook.pl/produkty/kamien-dekoracyjny. Można wtedy wybrać taki, który najlepiej odpowiada zamierzeniom aranżacyjnym. Naturalny kamień dekoracyjny, mimo że bardzo piękny, niestety swoje kosztuje. W naszym kraju mamy różne jego odmiany: łupek, marmur, granit, trawertyn, piaskowiec. Dobrze jest wiedzieć, że każdy z nich wymaga innej dbałości ze względu na swoją odporność.

Sztuczny kamień dekoracyjny jest świetną ozdobą, ale trzeba sobie zdawać sprawę, że to tylko imitacja prawdziwego surowca. A ten najczęściej przygotowywany jest z odlewów gipsu czy betonu. Taki rodzaj kamienia dekoracyjnego jest także tańszy i bardziej wytrzymały oraz daje większe pole do popisu jeśli chodzi o aranżacje. Różnorodność kolorów i faktur pozwala uzyskać wprost niesamowite efekty w pomieszczeniach.

Kamień dekoracyjny naturalny

W jakich wnętrzach sprawdzi się kamień dekoracyjny?

Kamień dekoracyjny tylko pozornie ochładza wnętrze, natomiast pomieszczeniu urządzonemu minimalistycznie potrafi nadać niesamowitego ciepła, zarówno jeśli będzie to kolor biały lub czarny. Pamiętać tu jednak trzeba o wyborze kamienia matowego o jednolitej fakturze. Sprawdzi się też w aranżacjach rustykalnych, pokochają go też nowoczesne wnętrza.

Kamień dekoracyjny sprawdzi się również w pomieszczeniu klasycznym, jednak pod warunkiem, że jego barwa będzie ciepła (brązy, beże), a deseń wyrazisty. Kamień dekoracyjny jest dobrym rozwiązaniem kiedy mieszkanie jest urządzone w stylu skandynawskim, wtedy warto wziąć pod uwagę kolor biały, jasnoszary, a także zastanowić się nad motywem przypominającym bieloną cegłę. Styl loftowy już z założenia kocha kamień dekoracyjny tylko trzeba tu wybrać ten, który nada wnętrzu wrażenie „surowości” czyli dobrze jest postawić na motyw ceglany z wyraźnymi łączeniami.

Mozaika z kamienia dekoracyjnego

Jak wykorzystać we wnętrzach kamień dekoracyjny?

Decydując się podczas aranżowania danego pomieszczenia na całą ścianę z kamienia dekoracyjnego, warto pamiętać, by reszta wnętrza pozostała minimalistyczna. Kiedy dobiera się jego kontrastowy kolor do reszty urządzenia, należy mieć świadomość, że to właśnie on zdominuje całość. W małych pomieszczeniach należy stosować tylko pewne fragmenty z kamienia dekoracyjnego, natomiast aby ozdobić nim ścianę lub ściany potrzeba większej przestrzeni.

Kamień dekoracyjny a rodzaje pomieszczeń

Salon jest pomieszczeniem, gdzie kamień dekoracyjny jest najczęściej wykorzystywany. Warto tu zastanowić się nad umieszczeniem go na ścianie gdzie jest telewizor. Często też ten element ozdobny stosowany jest w przedpokoju – tu można postawić na detal z kamienia dekoracyjnego lub całą ścianę. Kuchnia to idealne miejsce, by wykorzystać kamień dekoracyjny. Zależnie od aranżacji może on stworzyć surowy lub bardziej rustykalny, przytulny klimat. Łazienka także nadaje się, by ozdobić ją kamieniem dekoracyjnym, należy tylko pamiętać, by wybrany rodzaj kamienia nadawał się w miejscach, które są narażone na częsty kontakt z wodą.

  1. lut 24, 2019 6:54 pm

    Kamień dekoracyjny daje niesamowite wrażenie w dużych przestrzeniach, małe pomieszczenia może przytłoczyć.

napisz komentarz...

Name

Email