Jak wykorzystać farbę tablicową? Gdzie sprawdzi się farba tablicowa?

93/111
tablica pomalowana farbą tablicową

Farba tablicowa od jakiegoś czasu stała się bardzo modna. Wiele osób wykorzystuje ją w swoich domach, często korzystając z technik DIY. Z tego tekstu dowiesz się, do czego możesz wykorzystać farbę tablicową.

Gdzie sprawdzi się farba tablicowa?

Najczęściej farba tablicowa wykorzystywana jest do pomalowania ściany. Zwłaszcza w tych pomieszczeniach, w których chce się notować ważne rzeczy. Ściany pomalowane tablicówką pojawiają się więc w kuchniach, przedpokojach, domowych gabinetach i pokojach dziecięcych.

Farbę można położyć na całą ścianę, połowę, fragment. U dzieci można wymalować w ten sposób domy, góry i inne kształty. Dawniej dostępne były tylko farby w kolorze czarnym, dzisiaj – można kupić też kolorowe. Co więcej – wiele z nich ma też właściwości magnetyczne. Niestety wadą pisania kredą po ścianie jest to, że kruszy się i jej resztki mogą leżeć na podłodze.

zobacz także:  Jak pomalować pokój dziecka? Jakie farby, kolory wybrać do pokoju dziecięcego?

Tabliczka do notatek

Jeśli ściana to za dużo – można wykonać tablicę, na której będzie się notowało. W tym celu można wykorzystać kawałek deski, „plecki” z ramki na zdjęcia, płytę MDF. Wystarczy pomalować je farbą tablicową i oprawić. To doskonały pomysł na zajęcia z dziećmi, a także na samodzielne wykonanie prezentu.

mała tabliczka

Etykiety na słoiki z farby tablicowej

Zarówno na puszki, słoiki, jak i butelki na przetwory, czy produkty suche przydatne w kuchni, konieczne są etykiety. Przyklejane należy zrywać lub zalepiać kolejnymi. Alternatywą są więc etykiety wykonane z farby tablicowej. Wystarczy na pojemniku namalować niewielki prostokąt. To na nim jest miejsce na zapisywanie zawartości. Jak się zmieni, wystarczy zetrzeć i napisać na nowo.

Odnawianie mebli i sprzętów farbą tablicową

Jeśli lodówka, szafka lub inne wyposażenie domu jest podniszczone, ale wciąż sprawne, można je odnowić. Wykorzystując w tym celu farbę tablicową zyskuje się dodatkowe miejsce na zapiski, stylowy dodatek do wnętrza. Lodówka nie traci właściwości magnetycznych, a zyskuje możliwość pisania.

Farba tablicowa na drzwiach

Oczywiście farbą tablicową można pomalować również drzwi. W ten sposób zyskuje się miejsce na notatki. Drzwi dzięki ościeżnicom są ograniczoną przestrzenią, jak obraz. Jeśli pomaluje się i ścianę – wówczas można ukryć drzwi. Wtopią się w tło.

zobacz także:  Jak pomalować pokój dziecka? Jakie farby, kolory wybrać do pokoju dziecięcego?

Stół pomalowany farbą tablicową

Można iść i w innym kierunku. Dzieciaki z pewnością ucieszy możliwość malowania po stole. Warto więc pomyśleć o tym, by cały blat stołu pokryć farbą tablicową. Wtedy nie trzeba się martwić o to, czy dziecko wyjechało się za linię kartki.

Doniczki po których można pisać

Farbą tablicową można pokryć również doniczki. Dzięki temu wszystkie zyskają jednolity kolor. Poza tym za pomocą kredy można je podpisać. Wtedy otrzymuje się prosty sposób na podpisanie ziół, czy sadzonek.

Wazony DIY z użyciem farby tablicowej

Ze szklanych butelek o dekoracyjnym kształcie – po oliwie, winie i innych płynach – można wykonać piękne wazony. Wystarczy oczyszczone butelki pokryć farbą tablicową. Dzięki temu stracą swoje pierwotne przeznaczenie i będą prezentować się jak nowoczesne wazony.

Pojemniki na drobiazgi pomalowane tablicówką

Wszelkie pojemniki na drobiazgi: słoiki, puszki, skrzynki, można pomalować farbą tablicową. Dzięki temu będą się świetnie prezentować. Poza tym będzie można na nich napisać kredą, co kryje ich zawartość.

napisz komentarz...

Name

Email