Gdzie kupić oryginalne włoskie płytki do łazienki, kuchni, przedpokoju…?

32/113
Włoskie kafelki w kuchni

Włoskie płytki są piękne i mają wyjątkowy połysk. Wiele osób podziwia je z zachwytem. Ceramika włoska cechuje się przede wszystkim starannym wykonaniem i niesamowitymi kolorami. Wyjątkowa glazura sprawia, że w łazience lub kuchni poczujemy się jak w bajce. Czym jeszcze charakteryzują się i gdzie możemy kupić oryginalne włoskie płytki?

Czym charakteryzują się włoskie płytki?

Włoskie płytki to marzenie wielu z nas. Dzięki ręcznemu wykonaniu, precyzji w każdym szczególe i głębokim kolorom, włoskie kafelki wybierane są do luksusowych wnętrz, w których prezentują całą paletę swoich zalet. Sam sposób tworzenia i wypalania włoskich płytek jest pilnie strzeżony, dlatego też produkcja włoskich kafelek nie uległa masowej sprzedaży i dziś dystrybuują je tylko małe firmy. Włoskie płytki z salonu Bellamica są wytwarzane zgodnie z wiedzą przekazywaną z pokolenia na pokolenie. To dobre miejsce, żeby rozpocząć swoją przygodę ze światem włoskich kafelek.

Gdzie najlepiej kupić włoskie płytki?

Jak już zostało wspomniane, włoskie płytki są towarem, którego raczej nie kupimy w sklepie wielkopowierzchniowym. Aby znaleźć włoskie kafelki dobrej jakości, trzeba się nieco naszukać. Najlepszą opcją jest wyszperanie w sieci stron włoskich producentów i ich sklepów. Wielu z nich ma swoje miejsca i punkty dystrybucji w Polsce. Nawet, jeśli nie są to sklepy stacjonarne, możesz łatwo zamówić włoskie płytki w różnych kolorach i rozmiarach przez Internet. Zaletą włoskich płytek jest również to, że są one dość trwałe, dlatego wybrane raz ,posłużą Ci przez wiele lat.

Jak urządzić łazienkę, kuchnię, przedpokój z włoskimi płytkami w roli głównej?

Wiele osób wybiera włoskie płytki głównie do łazienek. Jest doskonały wybór, ponieważ pomaga w zachowaniu czystości w toalecie. Dzięki glazurze, jaką w większości przypadków pokryte są kafelki, są one niezwykle gładkie, co sprawia, że ich mycie jest bardzo proste. Bród bowiem nie przyczepia się do powierzchni kafelka, a woda dużo szybciej ścieka ze ściany. Jeśli chcesz urządzić łazienkę za pomocą włoskich płytek, po pierwsze zastanów się nad kolorystyką. Włoskie kafelki zachwycają głębią koloru, możesz więc postawić na barwy turkusowe, seledynowe czy różne rodzaje czerwieni i różu.

Z atutów włoskich płytek korzystają bardzo często hotele, które wykładają kafelkami wnętrze basenu i podłogę. Daje to piękny efekt i powiększa optycznie pomieszczenie.

Włoskie płytki na przedpokoju również powiększą przestrzeń – tutaj warto wybrać kafelki o raczej jasnych kolorach. Natomiast włoskie kafelki w kuchni dodadzą jej oryginalnego, antycznego nieco charakteru. W tym przypadku można zastanowić się nad płytkami przedstawiającymi motywy geometryczne lub mozaikę stworzoną z różnych kolorów płytek.

  1. wrz 20, 2021 1:33 pm

    Uwielbiam włoskie płytki <3. Miałam duży problem z tym, gdzie je kupić, ale udało mi się przez internet. Mam teraz łazienkę urządzoną w pięknym, turkusowym kolorze! Glazura błyszczy jak tafla wody;)

  2. paź 13, 2022 1:14 pm

    Włoskie płytki robią klimat, szkoda tylko że są takie drogie… Zawsze można kupić białe i samemu zmajstrować piękne wzory 😀

  3. lut 3, 2023 12:41 pm

    Jezu, te kafelki ze zdjęcia…. CUDO!!! Jestem ogromną fanką włoskich kafelek, mam nadzieję, że kiedyś uda mi się takimi udekorować mieszkanie 🙂

napisz komentarz...

Name

Email