Jaki fotel ergonomiczny do 1000 zł, do 500 zł?

13/104
Fotel ergonomiczny przy biurku

Fotele ergonomiczne projektowane są w celu utrzymywania prawidłowej postawy ich użytkowników podczas wielogodzinnej pracy lub nauki przy komputerze. Oferty producentów są bogate i dostosowane do możliwości finansowych różnych klientów. W tym artykule dowiesz się, na co zwracać uwagę przy wyborze krzesła biurowego w cenie do 500 i do 1000 złotych.

Jaki fotel ergonomiczny do 1000 zł, do 500 zł?

Dobre krzesło ergonomiczne można kupić nawet do 500 zł. Jednak, żeby cieszyć się bardziej zaawansowanymi funkcjami i ciekawszym designem, z reguły trzeba będzie wydać więcej pieniędzy.

Jaki fotel ergonomiczny do 1000 zł?

Modele w tej cenie posiadają zazwyczaj więcej możliwości regulacji poszczególnych elementów. Na przykład niektóre fotele w cenie około 800 zł pozwalają na ustawienie oparcia pod różnymi kątami w szerokim zakresie od pozycji początkowej 90°, jaka zalecana jest przy pracy, aż do 170° podczas drzemki w pracy lub chwili relaksu. Rzadkością są sytuacje, w których krzesło w cenie mniejszej niż 500 zł posiada aż tak różne alternatywy regulowania oparcia.

Droższe fotele, w przeciwieństwie do tych w cenie poniżej 500 zł, posiadają lepiej wyprofilowane oparcie, które w większym stopniu chroni odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Często tańsze wersje krzeseł mają kółka, które bardziej rysują podłogę, dlatego producenci zapewniają opcję dokupienia miękkich kółek. Trzeba jednak za to dodatkowo zapłacić.

Dużym plusem jest również zapewnienie większych możliwości wyboru kolorystyki fotela, jeśli zdecydujemy się wydać więcej pieniędzy. Tańsze krzesła są dostępne głównie w kolorze czarnym, choć i od tej reguły zdarzają się pewne wyjątki.

Przykładowe modele foteli ergonomicznych, które możesz znaleźć w cenie do 1000 zł:

 • Grospol Coco
 • Profim Raya
 • Bejot Momo
 • Grospol Futura
 • Halmar Teksas

Fotele ergonomiczne do 500 zł – czy warto kupować?

Jeśli nie zależy nam na ciekawym designie i szerokim wyborze kolorystyki, to łatwo możemy znaleźć dobry fotel ergonomiczny w cenie poniżej 500 złotych. Krzesła w tej cenie posiadają opcję regulowania oparcia oraz głębokości siedziska, a także podłokietniki, które wspierają nas podczas wstawania i siadania. Nie warto więc przepłacać, jeśli nasz budżet jest ograniczony.

Warto też zwrócić uwagę na materiał wykonania siedziska i oparcia. Zazwyczaj droższe fotele są pokryte ekoskórą, która niekoniecznie musi być najlepszym wyborem. Jest bardziej podatna na zniszczenia i nie zapewnia odpowiedniego przepuszczania powietrza, co jest szczególnie uciążliwe w upalne dni.

Tanie krzesła zazwyczaj nie są obite ekoskórą, a tańszymi materiałami, które nie nagrzewają się tak bardzo i nie zatrzymują aż tak dużej ilości wilgoci. Cena nie zawsze idzie w parze z jakością.

Przykładowe modele foteli ergonomicznych, które możesz znaleźć do 500 złotych:

 • Unique Fox
 • Halmar VIRE
 • Unique Skid
 • MarkAdler Boss 3.5
 • Angel

Nawet jeśli nasz budżet jest dość ograniczony, to jesteśmy w stanie kupić wysokiej jakości produkt. Jedynie od nas zależy to, czy wolimy wydać więcej i uzyskać funkcje, które nie zawsze są potrzebne, np. opcja masażu, czy wydać mniej i posiadać tylko podstawowe funkcje, lecz zapewniające prawidłową postawę kręgosłupa, co jest głównym celem foteli ergonomicznych.

 1. sty 23, 2023 7:12 am

  Bardzo dobre propozycje! Ja zawsze wolę dobry fotel ergonomiczny od najlepszych foteli do komputera dla graczy…

napisz komentarz...

Name

Email