Jakie grzejniki do pompy ciepła dla efektywnego ogrzewania domu?

12/104
Montowanie instalacji ogrzewania domu

Decydując się na instalację pompy ciepła, należy odpowiedzieć sobie również na pytanie, jak zielona energia będzie rozprowadzana po naszym domu. Istnieje na to kilka sposobów i łatwo zagubić się w morzu ofert. Warto jednak wiedzieć jakie grzejniki do pomp ciepła wybrać dla efektywnego ogrzewania domu i z tą wiedzą podjąć świadomą decyzję.

Grzejniki niskotemperaturowe do pompy ciepła z wentylatorem

Korzystając z tradycyjnego ogrzewania centralnego, w pewnym momencie możemy stwierdzić, że nadszedł czas na zmianę i instalację pompy ciepła. Posiadając jednak w domu zainstalowane grzejniki, a nie, np. „podłogówkę”, warto byłoby wykorzystać je dalej i nie marnować włożonej w ich instalację pracy. Grzejniki standardowe korzystają jednak z płynów o nieco wyższej temperaturze niż generowana przez pompy ciepła. Właśnie dlatego konieczne będzie zastosowanie grzejników niskotemperaturowych do pomp ciepła.

Głównym założeniem tego rodzaju grzejników jest jak najlepsze wykorzystanie płynu o niższej temperaturze. Główną zaletą pomp ciepła, o których więcej przeczytać można na www.eco-team.pl, jest maksymalne wykorzystanie potencjału energii obecnej w otaczającym nas środowisku. Grzejniki niskotemperaturowe w podobny sposób wykorzystują niższą temperaturę dostarczonego płynu i rozprowadzają ją za pomocą wentylatorów. Dzięki temu nie marnujemy energii, a cena produkcji ciepła może okazać się niższa.

Kanałowe grzejniki do pomp ciepła

Zastanawiając się jak dobrać grzejniki do pompy ciepła, warto również zwrócić uwagę na zagospodarowanie przestrzeni, którą chcemy ogrzać. Jeśli w naszym pokoju planujemy lub mamy więcej okien o dużej powierzchni, warto rozważyć kanałowe grzejniki do pomp ciepła. Okna w pomieszczeniu oznaczają większe prawdopodobieństwo utraty ciepła. Rozwiązaniem na to jest aktywny monitoring, stosowany w kanałowych grzejnikach do pomp ciepła.

Aby działały one najlepiej, powinny być umieszczone blisko okien, lub w miejscach, gdzie ciepło ucieka najszybciej. Stosując konwekcję wymuszoną, grzejniki te aktywują wbudowane wentylatory w momencie, kiedy temperatura spadnie do określonego poziomu. Dodatkowym atutem tego rozwiązanie jest fakt, że grzejniki umieszczone przy samej podłodze mogą ogrzać wybrane miejsce na całej wysokości pomieszczenia.

Grzejniki płytowe do pomp ciepła

Kolejnym sposobem na lepsze rozprowadzenie temperatury po pomieszczeniu, mogą okazać się grzejniki płytowe do pompy ciepła. Dzięki większej jednolitej powierzchni są one w stanie lepiej i szybciej przekazywać energię cieplną. Zastanawiając się jak dobrać grzejniki do pompy ciepła, warto również zwrócić uwagę na ogólne koszty ewentualnej wymiany.

Grzejniki do pomp ciepła i ich cena mogą okazać się decydujące podczas planowania inwestycji. Warto więc upewnić się, czy podczas wymiany instalacji i instalacji pompy ciepła nie jest możliwe, wykorzystanie istniejących już grzejników płytowych.

Zastanawiając się, jak dobrać grzejniki do pompy ciepła, istotna jest ich efektywność. Właśnie dlatego warto wziąć pod uwagę te propozycje, które samą swoją konstrukcją pomagają w rozprowadzaniu ciepła. Wariantami, nad którymi nie zaszkodzi się pochylić, są więc grzejniki z wentylatorem, kanałowe oraz płytowe.

  1. sty 11, 2023 8:27 am

    Ja tam n a grzejnikach się nie znam, ale mam ogrzewaie podłogowe, działa, grzeje i i jest super 😀

napisz komentarz...

Name

Email