Kiedy warto zlecić mycie i malowanie elewacji budynku?

17/111
Umyta i pomalowana elewacja budynku

Mycie i malowanie elewacji budynku to dobry sposób na nadanie ścianom nowego życia. Jest to jednak proces dość pracochłonny i nie każdy będzie w stanie wykonać tę pracę samemu. Poniżej przedstawiamy więc kilka sytuacji, przy których warto zlecić mycie i malowanie elewacji budynku profesjonalistom.

Mycie elewacji budynku przed malowaniem

Decydując się na malowanie elewacji, zawsze trzeba ją wcześniej dokładnie oczyścić. Dzięki temu nowa farba będzie miała okazję osiąść na czystej powierzchni pozbawionej brudu i ewentualnych bakterii czy grzybów. Warto o tym pamiętać, ponieważ malowanie elewacji nie jest prostym oraz tanim do wykonania zadaniem. Dokładne umycie malowanego miejsca pozwoli na to, aby nowa farba prezentowała się odpowiednio dobrze, a najważniejsze, że zachowa swoje właściwości na dłużej. Nie będzie ona bowiem narażona na działanie już istniejących grzybów od środka.

Planując malowanie elewacji budynku, warto zdecydować się więc na pełną usługę. Zatrudnienie ekipy fachowców powinno dać większą pewność tego, że tak jak i malowanie, mycie zostanie przeprowadzone poprawnie. Szukając doświadczonego wykonawcy, warto pamiętać, że mycie i malowanie elewacji wykonają specjaliści z umyjemto.pl, którzy oprócz dokładnego mycia powierzchni, dbają również o najwyższą jakość stosowanych farb z atestami.

Konserwacja budynku przez mycie i malowanie elewacji

Mycie i malowanie budynku może okazać się również niezbędnym krokiem, kiedy mowa o budynkach nieco starszych. Wiekowe elewacje wymagają regularnego mycia i malowania, szczególnie jeśli znajdują się przy drogach lub w centrach miasta. Z biegiem czasu budynek może się po prostu zabrudzić, więc to kiedy można malować i myć elewację to tylko kwestia czasu.

Najwięcej korzyści z mycia i malowania elewacji będzie można czerpać w przypadku budynków, które od dawna nie były w ten sposób odświeżane. Starsze budynki często wymagają również specjalnej uwagi, więc to ile będzie kosztowało mycie i malowanie elewacji, zależało będzie od konkretnego przypadku. Warto jednak zaznaczyć, że efekt podobnej konserwacji przeważnie jest wart podjętych kroków.

Mycie i malowanie elewacji budynku po dewastacji wandali

Jednym z najczęstszych powodów, przez które decydujemy się na mycie i malowanie elewacji budynku, są działania wandali. Najczęściej jest to prymitywne wypisywanie sloganów i oszczerstw na budynkach przy użyciu farby w sprayu. W takim wypadku budynku do oryginalnego stanu może okazać się nawet koniecznością, nie zważając na to, ile kosztuje mycie i malowanie elewacji.

Warto tu jednak odróżnić wandalizm, od sztuki ulicznej. Za działania szkodliwe może grozić bowiem kara, a określony koszty i cena mycia i malowania elewacji mogą zostać pokryte przez wandala.

Mycie i malowanie elewacji budynku to proces, który wymaga konkretnego nakładu pracy. Dobrze więc wiedzieć, kiedy warto zlecić to zadanie specjalistom. Po pierwsze, rozważając odmalowanie budynku, zawsze dobrze jest zlecić również wcześniejsze jego mycie. Działania te mogą być szczególnie przydatne, przy konserwacji budynku. Podobne odświeżenie może się również okazać skuteczne, po wymalowaniu ścian farbami przez wandali.

  1. sty 5, 2023 1:14 pm

    Polecam zgłosić się po specjalistów jak macie tynk chropowaty. Nie ma żadnej siły na świecie, która sprawiłaby, że umyjecie taką ścianę sami, serio… PRÓBOWAŁEM

napisz komentarz...

Name

Email