Jaki kredyt na remont domu, mieszkania?

59/110
jaki kredyt na remont

Sfinansowanie remontu nieruchomości wiąże się z dużymi nakładami pracy i pieniędzy. Planowane wydatki uzależnione są nie tylko od zakresu robót ale też od Twojej kondycji materialnej, warto więc wiedzieć jaki kredyt możesz zaciągnąć na remont domu lub mieszkania.

Jaki kredyt na remont domu?

Każdy remont wymaga dodatkowych środków, niezależnie czy remontujesz dom, czy mieszkanie zawsze potrzebujesz nadprogramowej gotówki. Potrzebna Ci suma zależy od tego jakie prace zamierzasz przeprowadzić, czy pragniesz jedynie odświeżyć mieszkanie, pomalować ściany, czy chcesz gruntownie odnowić swoje cztery kąty.

kredyt hipoteczny na remont domu

Kiedy planujesz kapitalny remont domu połączony z wymianą instalacji, stolarki okiennej, położeniem nowych tynków musisz się liczyć z kosztem przynajmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych. Całkowita suma zależy, przede wszystkim od metrażu Twojej nieruchomości i rodzaju wykorzystanych materiałów. Jeżeli nie masz takich oszczędności i musisz skorzystać z bankowych usług pomyśl o kredycie hipotecznym. Wbrew pozorom nie jest to produkt finansowy przeznaczony jedynie na zakup domu, kredyt hipoteczny można wykorzystać również na remont nieruchomości. Bankowe oferty umożliwiają łączenie kredytu hipotecznego z remontem, instytucje nie stawiają przeszkód w przeznaczeniu uzyskanych środków na modernizację domu lub mieszkania.

Kredyt hipoteczny na remont mieszkania – o czym pamiętać?

W przypadku kredytu hipotecznego na remont mieszkania instytucje finansowe określają górny próg kwotowy, o który możesz się ubiegać. To zazwyczaj około tysiąca złotych, kwota pomnożona zostaje o metraż, całkowita kwota finansowania remontu sięga najczęściej od 50 000 zł do 60 000 zł. Dlatego skrupulatnie przeanalizuj kosztorys prac i przygotuj dla banku stosowną dokumentację. Czasem wystarczą jedynie fotografie, często jednak potrzebne są też faktury i rachunki.

Czy kredyt hipoteczny na remont domu lub mieszkania się opłaca?

Każdy kredyt wymaga chłodnej kalkulacji, dlatego jeżeli planujesz zaciągnąć dług na remont pamiętaj, aby robić to z głową. Jeżeli przeznaczasz równocześnie kredyt na zakup i remont podnosisz wartość nieruchomości i musisz liczyć się z wyższą kwotą wkładu własnego. Zwróć również uwagę, że remontując posiadany już dom lub mieszkanie ze środków z kredytu hipotecznego musisz wyrazić zgodę na ustanowienie hipoteki. Remontowana nieruchomość staje się wtedy zabezpieczeniem dla banku.

W przypadku dużych kwot kredyt hipoteczny jest opłacalną koncepcją finansowania, ponieważ jest znacznie niżej oprocentowany niż kredyt gotówkowy. Ponadto kredyt hipoteczny możesz zaciągnąć na wiele lat, co przekłada się na przystępną wysokość miesięcznej raty.

Kiedy kredyt gotówkowy na remont mieszkania?

Jeśli planujesz jedynie drobne naprawy, prace wykończeniowe i uważasz, że zamkniesz się w kwocie do około kilkunastu tysięcy złotych możesz rozważyć opcję kredytu gotówkowego. Procedura starań o kredyt gotówkowy jest uproszczona w stosunku do formalności towarzyszących kredytowi hipotecznemu, pożyczając w ten sposób pieniądze nie musisz określać celu ich spożytkowania.

napisz komentarz...

Name

Email