Jakie kwiaty wybrać do domu?

109/111
Patio pokryte kwiatami

Rośliny od lat stanowią główną dekorację niemal wszystkich pomieszczeń w mieszkaniach i domach. Korzystnie wpływają na zdrowie, uzupełniają aranżacje, a do tego pięknie się prezentują. O rośliny jednak trzeba dbać, by faktycznie zdobiły naszą przestrzeń. Jakie zatem kwiaty warto wybrać do domu?

Jakie kwiaty do jakiego pomieszczenia?

Tak naprawdę wybór kwiatów do domu nie powinien być podejmowany pochopnie. Nie wszystkie bowiem rośliny sprawdzą się jako dekoracja sypialni, inne natomiast nie przetrwają w łazience lub kuchni. Warto zapoznać się wcześniej z warunkami, w jakich kwiaty rozwijają się najlepiej i dopasować je do wnętrza, w którym staną.

Jakie kwiaty do salonu?

W salonie spędzamy zazwyczaj najwięcej czasu i to właśnie kwiaty stanowią główną jego dekorację. Warto wybierać takie rośliny, które pochłaniają szkodliwe substancje, np. dym z papierosa czy smog, a do tego nawilżają powietrze, szczególnie zimą, kiedy cały czas grzejemy mieszkanie. Do takich kwiatów można zaliczyć draceny, anturium, figowce, maranty, skrzydłokwiaty i diffenbachie. Co ważne, rośliny te nie są wymagające w pielęgnacji i łatwo się je uprawia. To istotna informacja dla osób, które często gdzieś wyjeżdżają i tylko z tego powodu nie decydują się na kwiaty w domu.

Tulipany w salonie

Jakie rośliny do sypialni?

W sypialni regenerujemy organizm po ciężkim dniu, dlatego warto zwiększyć poziom tlenu w powietrzu. O to najlepiej może zadbać aloes, który znany jest z wielu korzystnych właściwości dla zdrowia. Oprócz niego, w sypialni mogą stanąć figowce sprężyste, paprocie, zielistki i palmy. Niektóre osoby, które nie są bardzo wrażliwe na zapachy, mogą zdecydować się na drzewka pomarańczowe i cytrynowe. Wydzielają one zapachy, które działają uspokajająco, a więc przyspieszają zasypianie.

Kuchnia – jakie wybrać kwiaty?

W kuchni najpopularniejsze są oczywiście zioła. Wśród nich wymienia się melisę, miętę, szałwię, bazylię, rozmaryn. One również mogą pełnić funkcję dekoracyjną, szczególnie jeśli stoją w ozdobnych osłonkach. Oprócz tego, można ich oczywiście użyć podczas przygotowywania posiłków i napojów. Poza ziołami, stanąć w kuchni mogą także inne rośliny. Zmianom temperatur, różnym poziom wilgotności i zapachom nie będą przeszkadzały takie kwiaty jak pelargonie, kaktusy, paprocie, fikusy i skrzydłokwiaty.

Łazienka – jakie rośliny postawić?

Łazienka to pomieszczenie, w którym coraz częściej można spotkać kwiaty. Nie wszystkie jednak odnajdą się na przestrzeni, w której jest spora wilgoć i występują zmiany temperatur. Chcąc długo cieszyć się roślinami w łazience najlepiej zdecydować się na paprocie, bluszcze, maranty, sitowia, palmy, chryzantemy, fiołki afrykańskie i cyklameny. Oczywiście najlepiej, żeby kwiaty te stały w pobliżu okna, ponieważ muszą być odpowiednio doświetlone. Jeśli jednak w łazience nie mamy okna, a zależy nam na zieleni, musimy koniecznie zamontować świetlówki lub lampy kompaktowe, które oświetlą rośliny.

napisz komentarz...

Name

Email