Jakie podłogi wybrać do domu? Jaka podłoga w jakim pomieszczeniu sprawdzi się najlepiej?

104/110
Laptop, pilot i kapcie

Kończysz budowę domu lub chcesz wyremontować swoje mieszkanie, ale nie wiesz na jaki rodzaj podłogi się zdecydować? Nie do każdego pomieszczenia możemy wykorzystać ten sam materiał, dlatego też podpowiadamy, jaka podłoga będzie najodpowiedniejsza do poszczególnych pomieszczeń.

Jaką podłogę wybrać do kuchni?

Wybór podłogi do kuchni nie jest łatwym zadaniem, musi być ona przede wszystkim bardzo wytrzymała, a do tego ładnie się prezentować. W dużej mierze od tego, jaką mamy podłogę w kuchni zależy to, jakie wybierzemy meble oraz pozostałe elementy wystroju wnętrza tego pomieszczenia. Wybór materiałów jest w tym wypadku bardzo szeroki, jednak musimy go uzależnić także od tego, jak często korzystamy z kuchni, czy w naszym domu są dzieci i zwierzęta. Do najpopularniejszych należą płytki ceramiczne, drewno, panele oraz wykładzina. Jeśli zależy nam na tym, by podłoga była odporna na zniszczenia i łatwa w utrzymaniu czystości, wybór powinien paść na płytki ceramiczne. Najtańszym, łatwym w utrzymaniu czystości rozwiązaniem jest wykładzina, jednak jest ona mniej odporna na uszkodzenia.

Podłoga do salonu

Tutaj bez wątpienia najważniejsze są kwestie estetyczne. Salon to pomieszczenie, w którym przyjmujemy gości i spędzamy dużo czasu w ciągu dnia, dlatego też wyjątkowo zależy nam, by wyglądał po prostu pięknie. Oczywiście bardzo wiele zależy od indywidualnego gustu, jednak zdecydowanie najczęściej decydujemy się w tym wypadku na podłogi drewniane oraz panele laminowane imitujące drewno. Obie opcje pozwolą nam na stworzenie ciepłego i przytulnego klimatu, dobrze komponują się z dodatkami takimi, jak chodniki czy dywany. Podłoga drewniana (deski podłogowe, parkiet) odznaczają się naturalnym wyglądem oraz trwałością, natomiast panele są tańszą opcją, nieco mniej efektowną, ale często wybieraną.

Jaka podłoga najlepsza do łazienki?

To chyba najbardziej wymagające pomieszczenie pod względem doboru odpowiedniego materiału na podłogę, gdyż będzie ona narażona na duże zmiany temperatury, wilgotność, czy działanie różnych środków chemicznych. Na szczęście producenci podłóg wychodzą naprzeciw naszym wymaganiom i stale poszerzają ilość możliwości. Oprócz klasycznych kafelek, możemy zdecydować się także na wykładzinę lub specjalnie przygotowaną podłogę drewnianą. Najczęściej wybierane są wciąż płytki ceramiczne i gres, a także kamienie, takie jak granit czy trawertyn. Kamień jest zdecydowanie droższy od ceramiki, jednak nie wymaga zbyt wielu starań, aby utrzymać go czystości i jest niezwykle odporny na uszkodzenia.

łóżko z baldachimem

Podłoga w sypialni

Sypialnia to miejsce odpoczynku, które ma być przede wszystkim wygodne i przytulne. Mało kto lubi rano dotykać bosymi stopami zimnej podłogi, dlatego też wśród materiałów najczęściej wybieranych do tego pomieszczenia są wykładziny dywanowe, panele oraz drewno. Wybór zależy przede wszystkim od zasobności naszego portfela oraz gustu, gdyż każda z tych trzech możliwości jest warto rozważenia.

napisz komentarz...

Name

Email