Podwójne łóżko w wersji XXL, rozmiary i rozwiązania

70/102
sypialnia-łóżko-dla-dwojga

Ludzie popełniają wiele błędów przy wyborze odpowiedniego łóżka dwuosobowego. Chcąc zaoszczędzić pieniądze, zapominają o najważniejszej kwestii jaką jest komfort podczas snu. Z artykułu dowiesz się jakie wymiary powinno mieć wygodne, podwójne łóżko, a także który model najlepiej sprawdzi się w twojej sypialni.

Łóżko dwuosobowe ― wymiary

Wygodne łóżko to podstawowy element każdego mieszkania. Dlatego zanim zdecydujesz się na konkretny model, powinieneś poznać jego tradycyjne rozmiary, które zapewnią ci komfortowy sen. Do najbardziej popularnych łóżek dwuosobowych należą te o wymiarach 160×200 lub 180×200, które znajdziesz m.in. w ofercie www.meblewersal.pl/43-lozka. Takie łóżko jest duże i przestronne, dzięki czemu spokojnie wyśpią się na nim dwie osoby, a nawet trzy, biorąc pod uwagę niemowlę czy małe dziecko.

Jednak nie każde mieszkanie dysponuje wystarczającą przestrzenią, by pozwolić sobie na tak duże łóżko. Dlatego w przypadku małych sypialni najlepiej sprawdzi się te o wymiarach 140×200. Są to minimalne wymiary, które zapewnią w miarę komfortowy sen. Niestety nie ma tu już mowy o własnej, dodatkowej przestrzeni czy miejscu dla dziecka.

zobacz także:  Jaki materac kupić? Rozmiar, tworzywo, twardość...

łóżko-podwójne-sypialnia

W ofertach salonów meblowych znajdzie się też coś dla osób, które uwielbiają się wiercić lub wstawać w nocy. Łóżka w wersji XXL o wymiarach 200×200 zapewniają pełen komfort i swobodę podczas snu. Będą także dobrą alternatywą dla tych, którzy lubią wieczorami używać telefonu, a nie chcą budzić osoby śpiącej obok. Aby łóżko było naprawdę wygodne, warto także pamiętać o co najmniej 20 centymetrowej wysokości materaca.

Łóżko XXL ― drewniane czy tapicerowane?

Łóżko nie tylko powinno spełniać funkcję praktyczną, ale także być elementem wystroju sypialni. Szczególnie jeśli zajmuje większą część tego pomieszczenia. Dlatego warto się zastanowić, czy lepiej wybrać podwójne łóżko drewniane czy tapicerowane?

Te pierwsze jest znacznie bardziej wytrzymałe i odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne. Do najpopularniejszych łóżek XXL drewnianych należą te wykonane z dębu, buku, a także sosny, która znakomicie sprawdzi się w rustykalnych wnętrzach. Ponadto łóżka drewniane nie kurzą się tak bardzo jak tapicerowane i nie uczulają. Natomiast duże łóżka tapicerowane to świetny element dekoracji! Szczególnie te w pastelowych kolorach, stworzą przytulną aurę w twojej sypialni. Ten model jest w całości obity tkaniną lub skórą, którą łatwo dopasować do każdego stylu pomieszczenia.

zobacz także:  Jaki materac kupić? Rozmiar, tworzywo, twardość...

łóżko-drewniane

Dodatkowe elementy łóżka małżeńskiego

Wiele łóżek dwuosobowych wyposażone jest w wbudowane pojemniki na pościel. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, szczególnie jeśli nie posiadamy zbyt dużego mieszkania. Natomiast miłośnicy czytania i leżenia z laptopem w łóżku powinni wybrać modele z miękkim i wysokim zagłówkiem, o który można się oprzeć. Zagłówki dostępne są zarówno w komplecie z łóżkiem jak i osobno, w wersji gotowej lub składanej z kilku elementów.

napisz komentarz...

Name

Email