Co można wykonać z polietylenu podczas urządzania mieszkania?

57/113
polietylen w urządzaniu wnętrz

Polietylen zalicza się do tworzyw sztucznych, które znajdują szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, m.in. w transporcie, w elektrotechnice, w budownictwie. Ten rodzaj substancji polimerowej wykorzystywany jest również w meblarstwie, w tworzeniu przyjaznej i funkcjonalnej przestrzeni pełnej niebanalnych rozwiązań. Co można wykonać z polietylenu podczas aranżacji Twojego mieszkania?

Polietylen – jakie zalety?

Polietylen (symbol przemysłowy PE) znajduje się w grupie polimerów, które pod względem chemicznym składają się wyłącznie z węgla i wodoru. To materiał występujący w kilku odmianach, różniących się gęstością, wytrzymałością i odpornością na działanie temperatury. Z uwagi na szerokie spektrum zastosowania udział polietylenu w produkcji tworzyw sztucznych jest ogromny, około 30% syntetyków wytwarza się z PE.

Z powodu kombinacji cech fizycznych polietylen jest bardzo odporny na ścieranie, powstawanie uszkodzeń i działanie agresywnych substancji chemicznych. To materiał doskonale nadający się do produkcji elementów wyposażenia wnętrz, które są stale eksploatowane. Polietylen można poddawać wielu procesom obróbki, stosowane metody to heblowanie, szlifowanie, wiercenie, czy toczenie lub frezowanie. Cięcie polietylenu to sposób na jego zdobienie (www.frezujemy.com), dzięki czemu z pozornie banalnego tworzywa można wykonać meble i akcesoria o nowoczesnym designie.

Plastikowe meble– symbol kiczu czy nowoczesnej estetyki?

Przez wiele lat meble z tworzyw sztucznych kojarzyły się najczęściej z wątpliwej jakości plastikowymi krzesłami. Do dziś wielu z nas uznaje je za mniej wartościowe niż te wykonane ze drewna, czy szkła.

Jednak musisz wiedzieć, że tworzywa sztuczne wróciły na rynek w nowej odsłonie, meble z polietylenu świetnie prezentują się w różnego typu przestrzeniach. Świat syntetycznych tworzyw umożliwia produkcję mebli wysokiej jakości, o różnorodnych kształtach, z których możesz tworzyć odważne i wyrafinowane koncepcje designerskie. Meble z PE mogą być jednocześnie niebanalne, stylowe i praktyczne, są również bardzo odporne na stłuczenia i zarysowania.

Nowoczesne systemy oświetleniowe z polietylenu

Istotne, że do produkcji akcesoriów wyposażenia wnętrz wykorzystuje się plastik przetworzony, co w oczach osób dbających o środowisko uznaje się za wielką zaletę. Polietylen wykorzystywany jest produkcji systemów oświetleniowych, recyklowane materiały stosuje się w tworzeniu oryginalnych abażurów. Duża plastyczność PE pozwala tworzyć lampy w rozmaitych formach, których struktura imituje prawdziwe szkło.

Syntetyczne tkaniny – drugie życie plastiku

Z włókien polietylenowych, które pozyskuje się z przetworzonego plastiku, pomysłowi projektanci potrafią dziś wyczarować tkaniny, które wyglądem i w dotyku przypominają bawełnę, len, czy wełnę. Zaletą materiałów tkanych z syntetyków jest trwałość, to niezwykle praktyczne tkaniny, które nie wycierają się, nie prują i nie tracą koloru.

napisz komentarz...

Name

Email