Jakie dekoracje do kuchni? Praktyczne pomysły na ładną kuchnię!

83/111
Wystrój kuchni

Kuchnia nie bez powodu często uważana jest za centrum każdego domu. Tutaj się gotuje i przyrządza posiłki, tutaj często się je i spędza czas z rodziną. Dlatego też tak bardzo istotne jest, by kuchnia była nie tylko praktyczna i wygodna, ale i przytulna, aby przyjemnie spędzało się w niej czas. O jakich dekoracjach do kuchni można pomyśleć?

Obrazy na ścianę w kuchni?

Zazwyczaj kuchnie urządzone są w sposób minimalistyczny, to znaczy znajduje się tam minimum niezbędnych rzeczy jak meble i urządzenia AGD, zawsze pojawią się jakieś wieszaki czy zegar i nic ponadto. Warto jednak pomyśleć o innych dekoracjach, którymi można ozdobić ściany i nie musi być to tylko tapeta, fototapeta czy farba.

Ciekawym rozwiązaniem jest powieszenie plakatów czy kalendarzy, które nie tylko będą ciekawie wyglądały, ale staną się praktycznym narzędziem do codziennego użycia. Ciekawą opcją są także… obrazy. Zdecydowanie wracają one do łask, a obraz o intensywnych barwach i przedstawiające sprzęty kuchenne oraz kojarzące się z dobrym jedzeniem, na pewno będą ciekawym i ładnym dodatkiem.

zobacz także:  Pojemniki kuchenne plastikowe, metalowe, czy szklane? Jakie pojemniki wybrać do przechowywania żywności?

Obrazy jedzenia w kuchni

Organizery jako ozdoba kuchni

Kuchnia powinna być przede wszystkim praktycznie urządzona, choć ładne dodatki spełniające dodatkowe funkcje niż tylko wygląd mogą się idealnie sprawdzić. W sklepach z wyposażeniem do kuchni można spotkać wiele ciekawych propozycji, jak chociażby półeczki na przyprawy czy inne akcesoria kuchenne. Są bardzo praktyczne i jednocześnie dodają wnętrzu swojskiego, ciekawego wyglądu. Mogą być proste jaki bardzo ozdobne, drewniane, albo metalowe czy z tworzyw sztucznych, wisieć na ścianie, jak również stać na blacie kuchennym.

Zastosowanie różnego rodzaju organizerów pozwoli na oszczędzenie miejsca w kuchni, a także dodatkowo ją ozdobi, szczególnie jak zdecydujemy się na ciekawe wzory.

Przybory kuchenne dekoracyjne

Tablice do kuchni

Tablice ścienne, zarówno kredowe jak i zmywalne na flamastry mogą bardzo się nam przydać. Zajmują stosunkowo niewiele miejsca, ale mogą stworzyć ciekawy nastrój. Tablice mogą posłużyć jako narzędzie do spisywania list zakupów czy najważniejszych informacji, a także być źródłem ciekawych inspiracji do twórczego działania. Można na nich rozplanować dzień czy stworzyć menu na kolejne pory dnia. Możliwości naprawdę jest sporo.

zobacz także:  Zegary ścienne do nowoczesnych wnętrz - 7 modnych propozycji

Tablica do zapisywania

Dekoracje okien i parapetów

Nie powinno się zapominać także o oknach i parapetach, które zazwyczaj są po prostu pomijane. Ładna firanka to nie wszystko, choć można zaszaleć z zasłonami, decydując się na różnobarwne tkaniny. Na parapecie można ustawić także figurki kojarzone z kuchnią lub postawić rośliny w ozdobnych donicach.

Ciekawym rozwiązaniem jest również wykorzystanie parapetu jako kolejnego miejsca na przechowywanie akcesoriów kuchennych, a co za tym idzie położenie chlebaka czy ozdobnych pojemników kuchennych może być ciekawą opcją na dekorację.

Można też stworzyć własny ziołowy ogródek w kuchni i uprawiać zioła do użytku własnego. Piękne doniczki z wartościową zawartością z pewnością umilą każde wnętrze.

Kaktusy na kuchennym oknie

Ozdobne zegary ścienne

Klasyczne nudne zegary ścienne to już przeżytek. Obecnie na rynku można znaleźć wiele nietypowych i ciekawych wzorów zegarów, które mogą być prawdziwą ozdobą kuchni. Może zegar ze wskazówkami w kształcie sztućców? A może zegar w kształcie dzbanka, filiżanki lub patelni? Niektóre formy są tak bardzo wymyślne, że zatracają swój praktyczny wymiar odczytywania czasu i stają się zwykłą, choć niezwykle ciekawą dekoracją.

zobacz także:  Powrót do PRL-u. Jakie elementy wystroju wnętrz z minionej epoki powracają?

Zegaer ścianny w kształcie filiżanki kawy

To rzecz jasna tylko przykładowe pomysły na dekorację kuchni, bowiem można tego znaleźć zdecydowanie więcej. Wszystko będzie zależało przede wszystkim od indywidualnych preferencji każdego z nas, tego jaki ma gust, a także w jakim stylu znajduje się nasza kuchnia. Warto jednak o to zadbać, ponieważ ładnie udekorowana przestrzeń kuchenne, staje się zdecydowanie bardziej przytulna.

  1. lut 17, 2019 1:39 pm

    Taka tablica do kuchni to super sprawa. W naszej kuchni dzieci cały czas bazgrzą po niej, więc spisywanie tam listy sprawunków jest bezcelowe 😉

napisz komentarz...

Name

Email